Apple MacBook 2016 için en kullanışlı uygulamalar

Date:

Apple MacBook bilgisayarların her zaman yeri ayrı

Yeni bir Mac’iniz varsa gerçekten şanslısınız. Birincil bilgisayar olarak Mac’i aşağı yukarı 20 yıldır kullanıyorum. Oyun oynamak için bir bilgisayarım var, ancak modern medya için henüz Mac’den daha üstün bir sistem yok. İşte işlerimi yapmak için kullandığım birkaç uygulama.

En sevdiğimiz ve en çok kullanılan uygulamaları ve yardımcı programları sizler için derledik. IPhone’lar, Android telefonlar, PC’ler ve Mac’ler için diğer derlemelerimize de göz atın.

GIPHY CAPTURE

Bu uygulama, videolardan veya ekranınızda her ne olup bitiyorsa bunları GIF’e çevirmenin en kolay yoludur. Daha gelişmiş gifler oluşturmak istiyorsanız GIFBrewery kullanın. Fakat hızlı ve karmaşık işler için Giphy Capture gerçek bir hazinedir.

Apple MacBook bilgisayarların her zaman yeri ayrı

4K VIDEO DOWNLOADER

Eğer bir YouTube videosu indirmek istersem 4K Video Downloader kullanıyorum çünkü bu işimi gerçekten kolaylaştırıyor. Uygulama yayıncısının, Instagram’dan fotoğrafların indirilmesi için 4K Stogram olarak adlandırılan ve 4K YouTube’u MP3’e dönüştüren ugulamaları da bulunuyor.

Apple MacBook bilgisayarların her zaman yeri ayrı

WMAIL

Ben vanilla Gmail yerine Google Inbox kullanıyorum. Gmail’i bir masaüstü uygulaması haline getirmek için birçok posta istemcisi ve tarayıcı var, ancak Google Inbox için WMail kadar iyi bir masaüstü uygulaması bulamadım.

Apple MacBook bilgisayarların her zaman yeri ayrı

NOTATIONAL VELOCITY

Ben bir yazarım ve Notational Velocity, notlarımı oluşturmak, bulmak ve senkronize etmek için gerçekten kolay bir yöntem. Diğer uygulamalardan farklı olarak Notational Velocity, notları Simplenote ile senkronize etme ve düz metin dosyaları olarak saklama seçeneğine sahiptir. Notlarım klasörünü iCloud sürücüsünde tutuyorum (Dropbox veya Google Drive da iyi çalışıyor), böylece herhangi bir yerden veya herhangi bir uygulamadan erişebiliyorlar. Ne yazık ki, Notantional Velocity artık kullanılmayan bir uygulama. Kaynakları hala açık fakat artık ilgilenilmiyor. Doğrusu bu programın ilerde çalışmamasından korkuyorum.

Apple MacBook bilgisayarların her zaman yeri ayrı

BYWORD

Notlarımı düz metin dosyaları olarak saklamaktan hoşlanmamın bir nedeni, seçtiğim metin editörümde düzenleyebilmemdir. Uzun biçimli yazı yazarken ve dağınıklığı olmayan güzel bir editör istediğimde, Byword’ü açıyorum. Ayrıca serbest çalışan biriyken faturaları yazdırmak için Byword’ün Markdown önizlemesini de kullandım, çünkü Pages ve Word gibi geleneksel kelime işlemcilerden kaçınmak için hemen her şeyi yaparım!

Apple MacBook bilgisayarların her zaman yeri ayrı

VISUAL STUDIO CODE

Ve yine bir başka metin editörü! Visual Studio Kodu kaygan ve genişletilebilir. Hala Vim’de bir sürü kodlama yapıyorum, ancak tembel olmak ve güzel bir noktaya tıklayarak proje görünümüne sahip olmak istediğimde, Visual Studio Code’un Vim modu tamamen kabul edilebilir.

Apple MacBook bilgisayarların her zaman yeri ayrı

CALCA

İşte size güzel bir metin editörü daha! Ancak bu gerçekten özel. Keşke Calca gibi 100 tane daha uygulama oldaydı. Gerçekten bilgisayarımı bir bilgisayar gibi hissettiriyor. Temel olarak, bir hesap makinesiyle metinle matematik yapmanızı sağlar. Küçük bir öğrenme stili var, ancak ağır bir matematik projeniz varsa bu tam size göre.

Apple MacBook bilgisayarların her zaman yeri ayrı

BETTERSNAPTOOL

Windows’taki ekranın farklı kenarlarına pencereleri ekleyebilme işlevselliğini çok severim ve BetterSnapTool bu işlevselliği kusursuz bir şekilde çoğaltıyor. Mac için kullanabileceğiniz bir sürü harika pencere yöneticisi var, bu nedenle hangisinin sizin için en uygun olduğuna siz karar verin. Bunu gerçekten beğendim!

Apple MacBook bilgisayarların her zaman yeri ayrı

ROCKET

Çocukların bahsettikleri bu “emoji” şeyinden hâlâ emin değilim, ancak herhangi bir emoji için tek yapmanız gereken iki nokta üst üste koyup emojinin adını yazmaya başlamak. Gerisini uygulama otomatik olarak tamamlıyor. Böylece Mac’inizin herhangi bir yerinde Rocket sayesinde emoji yazabilirsiniz.

Apple MacBook bilgisayarların her zaman yeri ayrı

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...