Nokia 8 akıllı telefonu iris tarayıcısıyla geliyor!

Nokia 8 akıllı telefonu iris tarayıcısıyla geliyor!

Uzun bir aradan sonra piyasaya Android telefonları ile giriş yapan Nokia, bütün kullanıcılarını sevindirmişti. Şimdi de, yakında piyasaya süreceği Nokia 8’in görüntüleri ve bazı özellikleri ortaya çıkmaya başladı. Çin medya organı CNMO tarafından paylaşılan görüntülerde akıllı telefon ile ilgili birçok özellik ortaya çıktı. Görüntülere bakılacak olursa, Nokia 8, kavisli bir gövdesi ve neredeyse yok denecek kadar çerçevesiz bir tasarımı ile piyasaya çıkma zamanını bekliyor.

Nokia 8 akıllı telefonu iris tarayıcısıyla geliyor!

Finlandiyalı teknoloji devi Nokia, Nokia 8’de, 16: 9’luk bir geleneksel en-boy oranını kullanıyor. Yeni görüntülerden anladığımız kadarıyla, yeni Nokia 8, bir USB Tip-C portu ile donatılmış gibi görünüyor. Ayrıca akıllı telefon, alüminyum kasası, çift stereo hoparlör ve arka panelinde yer alan çift kamerası ile dikkatleri üzerine çekiyor. İlk söylentilere göre, çift kamera panelin sağ tarafında olacaktı fakat yeni görüntülerle kameranın panelin soluna taşındığını görüyoruz. Akıllı telefonun, siyah, gri, mor ve mavi olmak üzere dört renk seçeneği ile piyasaya çıkması bekleniyor.

OKU ►  Tokyo metrosundan çekilen fotoğraflar kitap haline getirildi

Nokia 8 ile ilgili birçok söylenti dönüp dolaşıyor. Onlardan biri de akıllı telefonun iris tarayıcısının olacağı yönünde. Şu an için kesin bir bilgi yok. İris tarayıcısının nasıl entegre edileceği ve nasıl çalışacağına dair henüz bir bilgi yok fakat yakın zamanda bir açıklama yapılması bekleniyor. Öte yandan, Nokia 8, Snapdragon 835 işlemcisinden gücünü alacak ve 64 GB dahili depolama alanı ile piyasaya çıkacak.  Ve, akıllı telefonun, 5.3 inç’lik QHD bir ekranı olacak. Finlandiyalı teknoloji devi, yakın zamanda da Android tabletlerini piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Bunu da belirtmeden geçmeyelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here