Daha etkin vuruş

Platinum Games’in mükemmel bir Xbox 360 ve PlayStation 3 oyunu olan Vanquish, nihayet dün PC’lere de geldi. Fakat geçişlerde yaşanan aksaklıkla birlikte. Yayıncılar Sega ve Platinum, 4K desteği ve framerate kilidi açmayı da içeren bir dizi çalışmayı yaparak oyunu PC’ler için güncellemek üzere çaba sarf ettiler. Fakat bu haliyle oyunu 30 fps’den yukarı bir değere ayarladığınız zaman, aslında oyunu da zorlaştırmış oluyorsunuz. Çünkü düşmanlar daha yüksek framerate’te her saldırıda daha fazla zarar veriyorlar (bunu ilk olarak NeoGAF mesajlar bölümüne yazan bir üye oldu).

Oyunu 30 Hz’te izleyin:

Bir de 144 Hz’e ayarlanmış olarak izleyelim:

Vanquish’in kahramanı olan Sam’in 30 FPS’de çok sayıda vuruşa karşı koyabildiğini, ölüme yaklaşmak üzere olduğunun göstergesi olan parıldayan kırmızı renk moda girmeden önce birkaç kez savrulduğunu görebiliyorsunuz değil mi? Fakat 144 Hz’te sadece tek bir vuruş Sam’i bu hale sokmaya yetiyor. Yani 144 Hz’de daha fazla zarar görüyor.

OKU ►  Siz siz olun, 2018'den önce Bluetooth cihaz almayın!

Bir çeşit cezalandırma gibi. Oyunu daha önce oynadığımız zamanlar bu tip bir hisse kapılmamıştık. Yukarıda da görebileceğimiz üzere düşmanların yüksek FPS oranlarında daha fazla zarar verebildikleri görülüyor.

Daha zorlu oyunları sevenler için olumlu bir değişiklik olabilir fakat umarız diğerleri için Sega, yakın zamanda bir düzeltme yapar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here