Samsung, “SoundAssistant” uygulaması ile kullanıcılarına yeni ses ayarı özelliği sağlıyor

Samsung, “SoundAssistant” uygulaması ile kullanıcılarına yeni ses ayarı özelliği sağlıyor

Galaxy S8, daha önceki Samsung ürün yelpazesine kıyasla, öncelik olarak “ses” ile ilgileniyor. Ses kalitesi ve yüksekliği, kullanıcılarını memnun ediyor. Zaten, Samsung’un akıllı telefonları da tatmin edici bir ses kalitesi sunmasıyla biliniyor. Samsung’un yeni uygulaması sayesinde, kullanıcılar cihazın ses ayarları üzerinde istediği gibi oynayabiliyor ve isteğine uygun olarak bir ses düzeni ayarlayabiliyor.

Uygulamada, göreceğiniz ilk seçenek, “Senaryolar” kısmı olacaktır. Eğer yanılmıyorsam, LG’nin “UI”larına çok benzer bir seçenek. Aslında, “Senaryolar” kısmı, hangi saat aralığını seçtiğinize bağlı olarak, telefonunuzun sesini özelleştirebilmenizi sağlıyor. Örneğin gece tüm sesler kapatılırken, işte olduğunuz zaman telefonun sessize alınabilmesi ve diğer saatlerde sesin açılması gibi ayarlamalar yapılabiliyor.

Samsung telefonlarda detaylı ses ayarı yapmayı sağlayan uygulama: SoundAssistant

Uygulamada, bir diğer özellik ise; ses tuşlarının işlevini değiştirebilmesidir. Normalde, ses tuşlarına bastığımız zaman, medya sesinin kontrolü sağlanır. Ama bu uygulamada, eğer isterseniz bu tuşları zil sesini artırıp azaltmak için ayarlayabiliyorsunuz.

Ayrıca, bir diğer özellikte, “Mono ses”, sesi stereo’dan mono’ya (her iki kulaklıkta da) değiştirebiliyor; bu, siz sadece bir kulaklık kullanıyorsanız, her şeyi duyabilmeniz anlamına geliyor. Ve, “Sol ve sağ ses dengesi”; hangi sesin hangi kulağa gideceğini seçmenize izin veriyor.

OKU ►  Wonder Woman 2 filminin çıkış tarihi belli oldu!

Sonuç olarak, bu uygulama, küçük bir 4MB pakete çok işlevsellik katıyor. Samsung akıllı telefon kullanıcısının kullanması gereken uygulamalardan biri olan SoundAssistant’ı Google Play Store’dan indirebilirsiniz. Samsung, bunun yalnızca 7.0+ Galaxy cihazlarında çalışacağını söylüyor ancak bunu diğer cihazlarda da deneyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here