2016’nın en iyi drone’ları

2016’nın en iyi drone’ları: DJI Mavic Pro, Parrot Disco ve daha fazlası

Sanal gerçeklik gibi, drone teknolojisi de, özellikle kullanımını tanımlamaya yönelik düzenleyici girişimler açısından bu yıl gerçekten çok başarılı geçti.
Bu tatil sezonunda bir drone almak istiyorsanız, sizi perakende satış mağazalarında bekleyen 5 harika ürün var.

DJI Mavic Pro

Bu insansız hava aracı, harika bir kameralı drone’dur. Gövdeyi ve onu çevreleyen parçaları güzel bir paketle geliyor. Çok çeşitli özellikler ile gerçekten dayanıklı ve güçlüdür. Kamerası tek başına 4K ve FHD videolar çekebiliyor. Bunlara ek olarak, tam bir kullanıcı dostudur. Dakikalar içinde kurabilirsiniz. Amazon’da 999 dolara satılıyor.

DJI Phantom 4

Bu, DJI’ın çıkardığı, para vermekten kaçınmayan tüketicilere hitap eden en son drone modelidir ve fiyatı 999 dolardır. Ancak yanında sunduğu fırsatlar için daha fazla harcama yapmaya hazır olun. Seleflerine kıyasla çok sayıda iyileştirme ile geliyor. Phantom 4, Mavic Pro’nun sunduğu bazı teknolojilerin tadını çıkarıyor. Özetleyecek olursak, her şey bu drone’un dayanıklı olması ve kolay kullanılması için tasarlanmış . Engellere çarpmama ve nesneleri takip etme gibi çekici özelliklere de sahip olacaksınız.

OKU ►  Larry Page’in ‘Uçan Arabası’nın ilk çekimi
OKU ►  Bu drone hem çekim yapıyor, hem de balık avlıyor

Parrot Disco

‘’Quadcopter’’ trendinin bir parçası olan bu şirin drone, aerodinamik bir yapıya sahip. Bu drone’un belli bir yerde havada asılı kalmasını bekleyemezsiniz, ancak bu cihazla ilgili gerçekten harika olan şey uçmasını sağlayan bir başlığı olması. Drone’un dahili kamerasına bağlı olan bu başlık sayesinde cihazın çektiği videoları izlerken sanki gerçekten içindeymiş gibi hissedersiniz. Cihazın fiyatı 1.000 dolardan fazlaydı, ancak Parrot, fiyatı Amazon’da 800 dolara düşürdü.

Skeye Pico Drone

Bu cihaz çok ufak olduğu için oyuncak olarak nitelendirilebilir ancak bu tür bir drone almak için alışverişe çıktıysanız sizin için kuşkusuz iyi bir seçenek olacaktır. Bu kadar çok parçayı bu cihaza nasıl sığdırdıklarına gerçekten hayran kalacaksınız çünkü kusursuz bir hassasiyeti var. Ayrıca cihazı sağa-sola hareket ettirebilir, suya daldırabilir ve kendi etrafında döndürebilirsiniz. 49 dolara satılıyor.

GoPro Karma Drone

İki nedenden ötürü GoPro Karma cihazını bu listeye dahil etmek istiyoruz: Birincisi, mükemmel bir cihaz olan GoPro Hero kamerası var. İkincisi, taşınabilir bir ‘’gimbal’’ olarak da işlev görebilen çıkarılabilir bir dengeleyicisi var.

OKU ►  Keybase: Ücretsiz, güvenli dosya paylaşımı
OKU ►  Plex Android güncellemesi ile çevrimdışı playback

Maalesef, bazı kullanıcılar drone’un havada güç kaybetmesine bağlı olarak yere çakılmasından şikayet ettikleri için bu cihaz geri çağırıldı.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox