35 Yaşında 600 Milyon $ serveti oldu.

Date:

Jeremy Hitchcock. Worcester Polytechnic Institute’ye başladığı yıllarda yurt odasına kurduğu bir server ile yola çıktığında bu kadar büyük bir servetin sahibi olacağını düşünmemişti elbette. Fakat kurduğu şirket “Evinin garajından başladı servet sahibi oldu” hikayelerinden birine dönüştü.

Jeremy Hitchcock, yurt odasına kurduğu bir Sunucu ile zengin oldu.

Hitchcock’un, arkadaşı Tom Daly’nin desteğiyle 20’li yaşlarda kurduğu DNS sağlayıcı bu tek kişilik şirket, parasızlıktan defalarca hizmetini dondurdu ama pes etmedi. Tamamen ücretsiz olduğundan kimse bir şey vermiyordu. Belki veren olur diye sitelerine ekledikleri “Bağış Yapın” butonu elbette hiçbir işe yaramadı.

Jeremy Hitchcock, yurt odasına kurduğu bir Sunucu ile zengin oldu.

Para bulamazlarsa işe son vermek zorunda kalacaklarını anlayınca son çare olarak müşterileri tehdit yoluna başvururlar ve “eğer 25.000 $ vermezseniz server’ı kapatacağız” duyurusunu yaparlar. Sonuç; kasaya 40.000 $ girer.

İşte o an yaptıkları işin değerini kavrarlar ve hemen pazarlama uzmanı tutarlar. Bu çok işe yarar ve zamanla müşterileri çığ gibi büyümeye başlar. Müşterileri arasında Netflix, Twitter, Pfizer, CNBC gibi dev şirketler vardır ancak hala peşinde oldukları “VC Cash” yani girişimci şirketlere yatırılan risk sermayesi yoktur.

Jeremy Hitchcock, yurt odasına kurduğu bir Sunucu ile zengin oldu.

DYN ilk VC Cash’ine 2012’de 38 milyon $’la ulaşır ve Daly şirketten ayrılır. Ardından bu fon 50 milyon $’a ulaşır ve sonunda Oracle şirketle ilgilenmeye başlar. Her ne kadar Oracle verdiği parayı açıklamasa bile DYN kaynaklarından edinilen bilgiye göre pazarlıklar 600 milyon $’la son bulmuştur.

Oracle satın aldığı yeni şirketini bulut sistemine entegre etmeyi düşünürken, Hitchcock şimdiden daha önce kendisi gibi yardım bekleyen 17 şirkete Melek Yatırımcı olarak para yatırmış durumda.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...