Apple, artık Airpods'larınızı kaybetme endişenize son veriyor

Apple AirPod’u Android cihazınızla eşleştirerek kullanabilirsiniz

Apple, AirPod’ları birkaç saniye içinde tüm cihazlarıyla eşleştirebilmeyi kolaylaştırdı. AirPods, Apple tarafından yapıldığı ve Apple ürünleri ile entegre edildiği için bu Apple olmayan cihazlarda Bluetooth kulaklık olarak kullanamayacağınız anlamına gelmiyor. AirPod’ları alışık olduğumuz Bluetooth eşleştirme yöntemiyle bir Android telefona, bir PC’ye veya Apple TV’ye eşleyebilirsiniz. Bunun için:

1- AirPodlarınızı kullanacağınız cihazdaki Bluetooth ayarları ekranını açın.
2- Şarj cihazındaki AirPodların kapağını açın.
3- Kabın arkasında küçük düğmeye basın ve birkaç saniye basılı tutun.
4- Kulaklıklar arasındaki gösterge ışığı beyaz yanıp sönmeye başlayınca bırakın.
5- AirPods, cihazınızdaki eşleşme menüsünde görünür olacaktır.

Apple AirPod’u Android cihazınızla eşleştirerek kullanabilirsiniz
Bir Apple ürünü kullanmıyorsanız, doğal olarak bazı özellikleri kaybedeceksiniz. Cihazlar arasında geçiş yapma kolaylığı ve bir pil göstergesi olmayacaktır. Ancak yine de iş görüyorlar. Bir çift AirPod’u S7 Edge’e bağladığımızda kulaklıkların üzerine iki kez hafifçe vurarak müziği duraklatabilir ve yeniden başlatabilirsiniz.

AirPod’ları kullanmak istediğiniz her cihazda bu işlemi tekrarlamanız yeterli. Eşleştirme işlemi sırasında bir sorunla karşılaşırsanız, Apple, kapağı açmayı ve gösterge ışığı sarı yanıp sönene kadar arka taraftaki düğmeyi basılı tutmanızı öneriyor. Düğmeyi bırakın, kapağı kapatın ve tekrar eşleştirmeyi deneyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here