Amazon, depolarına 45.000 Robot daha aldı

Date:

Online alışveriş devi Amazon, 45.000 Kiva robotu daha aldı

Online alışveriş devi Amazon, teknoloji yardımıyla, depolarındaki insan kaynaklarını tehlikeye atmadan inanılmaz şeyler yaptı. 2016’nın tatil mevsimine hazırlık amacıyla şirket, 2015 yılında aldığı 30.000 robota kıyasla yüzde 50 daha fazla Kiva Robotu satın aldı. Aynı zamanda kıtadaki depolarında tatil için daha fazla insan çalışanı kiraladı

Belki Amazon’un iş akışının insan tarafını tamamıyla ortadan kaldırmak ve zaman alan insan emeğini otomatik hale getirme eğilimi şirketin başarısına katkıda bulunmaktadır. Elbette, yalnızca şunu söyleyebiliriz: Amazon Go’nun tamamen otomatikleştirilmiş dükkanının, belli bir zaman sonra insan kasiyeri ve dükkan personelinin işlerini etkileyeceği bir gerçektir.

İnsanlar robotlarla çalışarak daha fazla verimli oluyorlar

Ekim 2016’nın başlarında, CNN muhabiri Matt McFarland, Amazon’un Baltimore dışındaki depolarını gezdi ve kendisi, Kiva robotlarıyla birlikte çalışırken insanların ne kadar daha hızlı ve daha verimli olduklarına tanık oldu. Aslında, hem Kiva Robot’ları hem de gerçekleştirme merkezinde kurulu olan diğer otomatik makineler Amazon’un 2014’te % 50 daha fazla eşya depolamasını sağladığını, aynı zamanda insan hatalarını önemli ölçüde azalttığını ve işçilerin işlerinin biraz daha güvenli olduğunu gösterdi.

2015 yılında Amazon, gerçekleştirme merkezlerinde 30.000 robotun yanında çalışan 230,000 kişilik bir ekibe sahipti. Ekim 2016’da Amazon, kaç tane yeni robot yerleştirildiğini belirlememiş olmasına rağmen, Kanada’da Ontario’da yeni bir robot icra merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

Peki 15.000 ilave robot, insan verimliliğini nasıl arttırıyor?

Tesisdeki yüzlerce rafta manuel olarak eşya arayan işçiler yerine, seçici adı verilen işçi kendi istasyonunda kalacak ve Kiva robotu tüm rafı taşımak ve getirmek için doğru koridora hızlı bir şekilde manevra yapacak. Sipariş ettiğiniz eşyanın depolandığı yer seçicinin nereden alacağını gösterecek şekilde yanacaktır ve Kiva robotu onu alır almaz toplayıcılara teslim edecektir.

Siparişiniz, daha sonra, bir makinenin mükemmel boyutlu kutuyu seçerek, gerekli uzunluktaki yapışkan bandı  kesip, ürünü kaplayacak olan toplayıcıya “elden geçirmek” üzere, konveyör bantında bir geri dönüştürülebilir sarı kutuya yerleştirilecektir.

Otomatikleştirilmiş bantlar hız kazandırıyor

Paketlere sevkiyat adresleri basmak ve yapıştırmak ve sevkiyat için belirlenmiş kamyonlara göre ayırmak, makineler ve konveyör bantları tarafından yapılmaktadır ve bir sonraki aşamada görevli kişi kutuya atılan eşyanın doğru posta aracına yüklediğinden emin olur.

Şimdi, neredeyse bir milyon metre kare olan Amazon tesisinde, her gün yüzlerce ve binlerce siparişi kaç kişinin işlediğini düşünün. Baltimore tesisinde tek başına 3.000 tam zamanlı işçi çalışmaktadır.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...