Amazon yapımı ‘Manchester by the Sea’ oyuncu ve senaryo alanlarında Oscar ödüllerinin sahibi oldu

‘Manchester by the Sea’ Amazon’a Oscar Kazandırdı

Amazon, Manchester by the Sea’ye yaptığı  10 milyon dolarlık yatırımı birkaç Oscar Ödülü’yle karşılamış oldu. En İyi Erkek Oyuncu dalında Akademi Ödülü’nü Casey Affleck  alırken, En İyi Özgün Senaryo dalında  yazar ve yönetmen Kenneth Lonergan ödülü kucakladı. Film yedi dalda aday gösterildi. Amazon, En İyi Film dalı adaylığı gösteren ilk video izleme servisi olarak tarihe geçti. Aynı zamanda Altın Küre Ödülü’nü Amazon’a ilk defa kazandıran film, 10 milyon doların hakkını vermiş gibi gözüküyor.

Aynı zamanda Yabancı Dilde En İyi Film Ödülü İranlı yönetmen Asghar Farhadi’nin The Salesman adlı filmine verildi. İranlı yönetmen ülkesinde kalarak, Trump’ın Müslüman ülkelere uyguladığı vize yasağını protesto etmek amacıyla Oscar törenine katılmadı. Ödül töreninde yönetmen adına ödülü alan İranlı ilk kadın astronot Enuşe Ensari konuşmasında yaşanan durum hakkında empati yapılması gerektiğini vurguladı.

Amazon aldığı ödüllerle, En İyi Kısa Belgesel dalında The White Helmets adlı belgeseliyle toplamda sadece bir Oscar kazanan Netflix’i sollamış oldu. Aynı zamanda En İyi Belgesel Ödülü’nde Ava DuVernay’ın 13th adlı belgeselini aday gösteren Netflix, ödülü O.J.: Made in America’ya kaptırdı.

OKU ►  Injustice 2’nin yeni tanıtım filmi yayınlandı

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox