Apple 10.5 inç iPad Pro çıkarıyor.

Apple’ın tedarik zinciri 10.5 inç iPad Pro iddialarını doğruluyor.

Apple’ın tedarik zincirindeki kaynaklar, şirketin 2017’de 10.5 inç’lik bir iPad’i piyasaya süreceğini doğruladı.

9.7 inç iPad’in çok küçük olduğu ve 12.9 inç iPad Pro’nun çok pahalı olduğu düşünülüyor. 10.5 inç iPad cihazının işletme ve eğitim sektörlerine yönelik olduğu belirtildi.

10.5 inç iPad için söylentiler Ağustos ayında güvenilir KGI Menkul Kıymetler analisti (ünlü Apple analisti) Ming-Chi Kuo’un cihazın yatırımcılara not edildiğini açıkladığında başlamıştı. Tayvan’daki tedarik zinciri kaynakları gibi, Kuo da kurumsal ve eğitim için düşük maliyetli bir cihaz sözü verdi.

Apple'ın tedarik zinciri 10.5 inç iPad Pro iddialarını doğruluyor.

Tabletin özellikleriyle ilgili olarak kaynaklar; 12.9 inç iPad Pro’nun içinde bulunan aynı A10X işlemcisi ile güçlendirileceğini ve TSMC tarafından üretileceğini iddia ediyorlar.

Kaynaklar, 10.5 inç iPad’lerin sevkiyatları 2017 yılının ilk çeyreğinde iki milyon adete ulaşacak, ayrıca Digitimes tarafından hazırlanan bir rapora göre, yıl içinde 5-6 milyon adete ulaşılabileceği belirtildi. Apple, Android modelleriyle rekabet etmek için 9.7 inç iPad’in daha düşük fiyatlı versiyonlarını da başlatacak.

OKU ►  WatchOs 3.2.3 güncellemesi ile Apple Watch artık daha akıllı
OKU ►  Kayıp AirPod'larınızı nasıl bulabilirsiniz?

Kaynaklar, Apple‘ın 10.5 inç’lik iPad Pro’nun seri üretimine Aralık ayında başlayacağını, yani 2017 yılının ilk çeyreğinde başlangıcını yapmak üzere programlanması gerektiğini belirtti.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox