Apple Music hizmeti üzerinden programlama yapabilir

Apple Music hizmeti üzerinden programlama yapabilir

Apple’ın bir süredir programlamaya merak saldığını biliyoruz. Donanım devi, hali hazırda Apple Music için belgesellerin yanı sıra, James Corden’in meşhur Carpool Karaoke’sini de satın aldı.

Apple 2017’nin sonlarına doğru ünlü müzisyen, yapımcı ve DJ olan Dr.Dre’nin biyografisini anlatan bir dizi daha yayınlamayı planlıyor.

Wall Street Journal’ın haberine göre Apple, içerik konusunda oldukça endişeli. Bu yüzden Netflix ve Amazon benzeri kaliteli içeriğe sahip yayınlar yapabilmek için tecrübeli yönetmenlerle çalışmaya başladı.

Bu seçenekler başlangıçta oldukça özenle seçilmiş diğer yayınlara benzemeyen TV showları veya filmler olacak. Apple, gösterileri nasıl yayacağını anlatan bazı sorular nedeniyle bu içeriğin senaryoları üzerine herhangi bir anlaşma yapmadı. İlginç olan ise, böyle bir anlaşma Netflix ve Amazon Video’ya saldırmaktansa, kendi yayın hizmetini daha fazla geliştirmeye yarayabilirdi.

OKU ►  Bu kamera yüzden nabız ölçümü yapıyor

Firma son zamanlarda istikrarlı bir büyüme gösteren ancak Spotify’ın gerisinde kalan Apple Music hizmeti üzerinden programlama yapabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here