Apple Netflix senaryolarını kovalıyor

Date:

Apple Music hizmeti üzerinden programlama yapabilir

Apple’ın bir süredir programlamaya merak saldığını biliyoruz. Donanım devi, hali hazırda Apple Music için belgesellerin yanı sıra, James Corden’in meşhur Carpool Karaoke’sini de satın aldı.

Apple 2017’nin sonlarına doğru ünlü müzisyen, yapımcı ve DJ olan Dr.Dre’nin biyografisini anlatan bir dizi daha yayınlamayı planlıyor.

Wall Street Journal’ın haberine göre Apple, içerik konusunda oldukça endişeli. Bu yüzden Netflix ve Amazon benzeri kaliteli içeriğe sahip yayınlar yapabilmek için tecrübeli yönetmenlerle çalışmaya başladı.

Bu seçenekler başlangıçta oldukça özenle seçilmiş diğer yayınlara benzemeyen TV showları veya filmler olacak. Apple, gösterileri nasıl yayacağını anlatan bazı sorular nedeniyle bu içeriğin senaryoları üzerine herhangi bir anlaşma yapmadı. İlginç olan ise, böyle bir anlaşma Netflix ve Amazon Video’ya saldırmaktansa, kendi yayın hizmetini daha fazla geliştirmeye yarayabilirdi.

[irp]

Firma son zamanlarda istikrarlı bir büyüme gösteren ancak Spotify’ın gerisinde kalan Apple Music hizmeti üzerinden programlama yapabilir.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...