Apple Watch, WatchOS 3.2 Beta1 yayınlandı

Date:

Geliştirici belgelerinde yazılım güncelleme ile ilgili detayları yayınlayan Apple, şimdi Apple Watch’ta geliştirici testine yönelik olarak watchOS 3.2 ’nin ilk beta versiyonunu yayınladı. WatchOS 3.2, SiriKit ile birlikte çalışan ve geliştiricilerin iOS 10’daki uygulamalarda olduğu gibi Siri’ye aynı yolla ulaşmalarına imkan veren Apple Watch’un ilk versiyonu.

Apple, aynı zamanda ‘Tiyatro Modu’ nu, ayarlar uygulamasında mod değişimi yapmak zorunda kalmadan, alarmlar için kullanılan ‘raise-to-wake (uyandırmak için kaldır) özelliğini devreden çıkaran yeni bir bildirim çubuğu olarak tanımlamış.

“WatchOS 3.1.3’te tanıtılan ‘Tiyatro Modu’ kullanıcıların Apple Watch’larındaki sesi hızlıca kapatmalarını ve uyandırma ekranının bileklerinde belirmesine engel olmalarını sağlıyordu. Kullanıcılar ‘Tiyatro Modu’nda iken hala bildirimleri almaya devam ediyordu. Bu bildirimleri ekrana dokunarak ya da ‘Digital Crown’a basarak görüntüleyebiliyorlardı”

Apple bu özelliği watchOS 3.1.3’te varmış gibi detaylandırırken, özellik bu yazılım versiyonunda görülmüyor. Eğer watchOS 3.2’de mevcut ise, özelliğin ilk kez iPhone Kontrol Merkezi’nde görüldüğüne dair söylentilerden dolayı iOS işletim sistemi ile nasıl etkileştiğini görmek için kontrol ediyor olacağız.

Apple Watch için yayınlanan watchOS 3.2 yazılımında keşfedeceğimiz herhangi bir değişikliği sizinle paylaşacağız.

İşte yeni ‘Tiyatro Modu’

Bu özellik iOS 10.3 beta 1’de arayüz olarak görünmüyor. ‘Tiyatro Modu’ devrede iken görüntüyü en karanlık ayardan aktive etmek için ‘Digital Crown’ dönme metodunu da kullanabilirsiniz. ‘Tiyatro Modu’ çubuğuna dokunmak her defasında sizi açıklayıcı metne yönlendirir.

Apple aynı zamanda iPhone ve iPad için iOS 10.3, Mac için macOS 10.12.4 ve Apple TV için TvOS 10.2 işletim sistemlerinin geliştirici betalarını çalıştırıyor. iOS ve macOS için herkesin kullanımına açık beta versiyonları mevcutken, WatchOS ve TvOS betaları yalnızca kayıtlı geliştiriciler için erişilebilir durumda.

[irp posts=”5703″ name=”iPhone’unuz olmadan Apple Watch 2’de neler yapabilirsiniz?”]

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...