Apple yıl sonunda bazı modellere donanım desteğini bitiriyor

Apple yıl sonunda bazı modellere donanım desteğini bitiriyor

2009 ve 2011 yılları arasında yapılan bir Mac modeline sahipseniz, Apple cihazınız yakında yedek parça desteğinden mahrum kalabilir. Apple yıl sonunda bazı modellere desteğini bitiriyor.

MacRumors, Cupertino’nun eski ve eskimiş ürünler listesine dört Mac modeli ekleyeceğini belirtti. Bu modeller 2011 yılının başından itibaren 15 ve 17 inç MacBook Pro ve 2009 yılı başından Mac mini ile 2009’un ortalarından itibaren 13 inç MacBook’u cihazlarını içeriyor. Apple ve Yetkili Servis Sağlayıcılari önümuzdeki yıldan itibaren belirtilen bu modellere donanım desteği ve yeni parça desteği vermeyecek.

Apple yıl sonunda bazı modellere donanım desteğini bitiriyor

• MacBook Pro (15-inch, Early 2011)
• MacBook Pro (17-inch, Early 2011)
• Mac mini (Early 2009)
• MacBook (13-inch, Mid 2009)

 

Önümüzdeki seneden itibaren, Apple ve Yetkili Servis Sağlayıcılar makinenizdeki donanımda oluşan hasarda donanım desteği vermeyecek ve yeni parça sağlamayacak. Cihazınızı Türkiye veya Kaliforniya‘dan satın aldıysanız şanslısınız çünkü bu lokasyonlardan alınan cihazlar için Apple yerel kanunlar nedeniyle 31 Aralık 2018 tarihine kadar yukarıda belirtilen modellerde onarım yapmaya devam etmek zorunda.

OKU ►  Facebook MTV çalışanlarından Mina Lefevre ile anlaştı
OKU ►  Apple 15 inch 32 Gb RAM MacBook Pro çıkaracak

Raporda, “Apple ve Yetkili Servis Sağlayıcılar tarafından, Türkiye ve Kaliforniya dışında eski ürünlere hiçbir destek verilmiyor” dendi.

Bu arada, iPhone’unuz veya MacBook’unuzla ilgili sorunlarınız varsa, mutlaka yerel Genius Bar’a gitmek zorunda değilsiniz. Apple, bu yılın başlarında, teknik destek konularında insanlara yardım etmek için @AppleSupport Twitter hesabını başlattı.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox