Google Haritalar’da konum listesi oluşturup, paylaşabileceksiniz

Date:

Kişiye özgü yer listesi oluşturumu ve paylaşımı

Firmanın Pazartesi günü bir blog gönderisinde bildirdiğine göre artık Google Haritalar üzerinde kişiselleştirilmiş yer listeleri oluşturulabilecek. Bu listeler, Google Haritalar içerisinde paylaşılabilecek ve ilgi çeken listeler takip edilebilecek. Böylece, örneğin, bölgenizde bulunan en iyi pizza satıcıları ile ilgili olarak bilgilendirilmiş olacaksınız. Bu özellik daha önce sadece ‘Yerel Rehberler’ için sunuluyordu fakat şimdi herkesin kullanımına açıldı.

Google haritalarda bir liste oluşturmak için uygulama üzerinde bir yer açın. Daha sonra ilgili yerin isminin üzerine tıklayın ve ikonu kaydedin. Kayıt sonrasında ‘Gitmek istediğim yer’ ya da ‘Favoriler’ gibi birkaç ön tanımlı listeler karşınıza çıkacak. Bunun yanında yeni bir liste oluşturup, yeni bir adlandırma da yapabilirsiniz. Listeleriniz hem masa üstü bilgisayarınızda ve hem de mobil uygulamalarınızda görülebilir olacaklar. Ve eğer ilgili bölgeyi daha önceden indirirseniz, bu listeleri internet erişiminiz yokken de görebileceksiniz.

Listeler özelliğinin belki de en ilgi çekici yanı listelerinizi paylaşabilmek ve başka listeleri takip edebilmek. Listeleri paylaşabilmek ve takibini yapabilmek özellikle seyahat esnasında, yemek yenilecek yerlerle ilgili tavsiyelerle ilgili olarak ve yol haritası planlamasında çok işe yarayacak (Yelp ve Foursquare kullanıcıları uzun zamandır bu özellikleri kullanabiliyorlar).

Bu özelliğin Google Haritalar’ın içerisinde sunulması aşırı kullanışlı, zira listelerinizde bulunan yerleri, hemen yandaki harita görüntüsü dahilinde görebilme şansını veriyor.

Google, ‘Haritalar’ uygulamasını yavaş ve emin adımlarla, sadece yön bulmaya dönük bir kullanımdan çıkarıp, günlük planlamanızı yapmanıza yardımcı olacak çok fonksiyonlu bir araca dönüştürüyor. ‘Park etme’, ‘Çevredeki kestirme yollar’, ve ‘Popüler anlar’ gibi özelliklere sahip olan Google Haritalar, yanınızda bulunduracağınız yegane uygulama olmaya doğru adım adım yaklaşıyor.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...