Google Haritalar’da konum listesi oluşturup, paylaşabileceksiniz

Kişiye özgü yer listesi oluşturumu ve paylaşımı

Firmanın Pazartesi günü bir blog gönderisinde bildirdiğine göre artık Google Haritalar üzerinde kişiselleştirilmiş yer listeleri oluşturulabilecek. Bu listeler, Google Haritalar içerisinde paylaşılabilecek ve ilgi çeken listeler takip edilebilecek. Böylece, örneğin, bölgenizde bulunan en iyi pizza satıcıları ile ilgili olarak bilgilendirilmiş olacaksınız. Bu özellik daha önce sadece ‘Yerel Rehberler’ için sunuluyordu fakat şimdi herkesin kullanımına açıldı.

Google haritalarda bir liste oluşturmak için uygulama üzerinde bir yer açın. Daha sonra ilgili yerin isminin üzerine tıklayın ve ikonu kaydedin. Kayıt sonrasında ‘Gitmek istediğim yer’ ya da ‘Favoriler’ gibi birkaç ön tanımlı listeler karşınıza çıkacak. Bunun yanında yeni bir liste oluşturup, yeni bir adlandırma da yapabilirsiniz. Listeleriniz hem masa üstü bilgisayarınızda ve hem de mobil uygulamalarınızda görülebilir olacaklar. Ve eğer ilgili bölgeyi daha önceden indirirseniz, bu listeleri internet erişiminiz yokken de görebileceksiniz.

Listeler özelliğinin belki de en ilgi çekici yanı listelerinizi paylaşabilmek ve başka listeleri takip edebilmek. Listeleri paylaşabilmek ve takibini yapabilmek özellikle seyahat esnasında, yemek yenilecek yerlerle ilgili tavsiyelerle ilgili olarak ve yol haritası planlamasında çok işe yarayacak (Yelp ve Foursquare kullanıcıları uzun zamandır bu özellikleri kullanabiliyorlar).

OKU ►  Google 'SHA-1' internet kriptosunu kırmayı başardı
OKU ►  Google, yalan haber tespit eden uygulamasını yaygınlaştırıyor

Bu özelliğin Google Haritalar’ın içerisinde sunulması aşırı kullanışlı, zira listelerinizde bulunan yerleri, hemen yandaki harita görüntüsü dahilinde görebilme şansını veriyor.

Google, ‘Haritalar’ uygulamasını yavaş ve emin adımlarla, sadece yön bulmaya dönük bir kullanımdan çıkarıp, günlük planlamanızı yapmanıza yardımcı olacak çok fonksiyonlu bir araca dönüştürüyor. ‘Park etme’, ‘Çevredeki kestirme yollar’, ve ‘Popüler anlar’ gibi özelliklere sahip olan Google Haritalar, yanınızda bulunduracağınız yegane uygulama olmaya doğru adım adım yaklaşıyor.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox