AccuWeather ile hava durumu 360 derece olarak sanal gerçeklik dünyasında

Hava durumunu kontrol etmek, genellikle renksiz ve basit bir deneyimdir. Beş günlük hava raporuna bakmak veya fırtına gibi önemli olayları kontrol etmek için, uygulamaya genellikle sadece bir göz atarız. Eğer Samsung Gear VR cihazına sahipseniz, günlük hava durumunuz eşsiz bir deneyime dönüşecek. AccuWeather’ın yeni sanal gerçeklik deneyimi, üç boyutlu olarak hava durumuna erişe bilmemize izin verecek. Şiddetli hava olaylarını, 360 derece video seçeneği ile sunacak, yenilikçi bir hava tahmin raporu sağlayacak.

Şuan bu uygulama hayal edilebilecek en heyecanlı sanal gerçeklik deneyimlerinden biri gibi durmuyor. Doğrusunu söylemek gerekirse, uygulamanın ekran görüntüleri sıcaklık nem ve UV içerik tablolarının sadece sanal sanal gerçeklik ile sunulmasından pekte fazla bir şey değil. Diğer yandan uygulama daha çok zorlu hava koşullarını kullanıcıya göstermeye dayalı. Örneğin, uygulamada Colorado’da ki bir kasırganın yakın çekim 360 derece videosu mevcut. AccuWeather, her hafta yeni bir video ekleyeceğini söylüyor.

AccuWeather kullanıcılara yeryüzündeki en heyecan verici hava olayları hakkında eğitici bir görüş kazandırmayı amaçlıyor. Uygulama ücretsiz olarak bu günden itibaren Oculus Store’da mevcut.

OKU ►  YouTube, online VR video kalitesini arttırıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here