Chipolo’nun cihazlarıyla eşyalarınız artık kaybolmayacak

Artık sizde teknolojiyi kullanarak kaybettiğiniz eşyaları bulabileceksiniz

Siz de sürekli anahtar, telefon, cüzdan gibi eşyalarınızı kaybediyorsanız bu ürün tam size göre.

Bu ürün Bluetooth ile akıllı telefonunuza bağlanarak kayıp eşyalarınızı bulmanızı sağlıyor. Birçok çeşidi bulunan bu cihazların çoğu anahtarlığınıza veya çantanıza takmak için uygun bir dizayna sahip.

Chipolo adındaki bu firma piyasadaki en ince ve ses getiren cihazın kendilerine ait olduğunu iddia ediyor.

Plus, Clip ve Sticker olmak üzere firma 3 cihaz sunuyor. Bunların hepsi eşyalarınızı bulmanız için takip cihazına ping göndererek yüksek ses çıkaran ortak uygulamalar kullanıyor.

Her bir takipçi standart Bluetooth mesafesi olan 60 feet (18 metre) mesafeye sahip. Ancak Bluetooth mesafesi dışındaysanız, geniş bir GPS ağı kullanarak diğer insanların takip cihazlarının aracılığı ile sizin eşyalarınızı da bulabiliyor.

Bu üç model dizayn açısından birbirinden az da olsa farklı. Plus modeli genellikle anahtarlık ve çantalara takılıyor. Chipolo’nun en ince takip cihazı olarak gösterdiği Clip ise, kredi kartından birazcık daha kalın ve cüzdanlar için dizayn edilmiş. Sticker modeli de bir kameranın yan kısmına veya bir güneş gözlüğüne monte edilebiliyor.

OKU ►  Nike Plus fitness cihazı nasıl kalibre edilir?
OKU ►  WhatsApp, eski iPhone, Nokia, BlackBerry OS ve Android'de çalışmayacak

Chipolo’nun bu takip cihazlarının olumsuz yanı ise bataryaları. Plus ve Wallet modelleri 12 aya kadar dayanıyor ancak bataryalar kullanıcı tarafından değiştirilemiyor. Onun yerine cihazı Chipolo’ya gönderiyorsunuz ve yeni bir ürünü yarı fiyatına alıyorsunuz. Sticker ise modeli Wattup denilen Energous’un ürettiği wireless şarj teknolojisine sahip.

Chipolo Plus 25$ gibi makul bir fiyata satışa sunuldu. Clip modelinin fiyatı henüz netlik kazanmadı ancak bahara çıkacağı duyuruldu. Sticker’ın ise yıl sonuna yetişmesi bekleniyor.

CES 2017’den gelen en yeni haberleri takip etmek için buraya tıklayın.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox