Dell 27 Ultra-ince monitör isminin hakkını veriyor

Date:

Dell 27 inç’lik ultra-ince monitörü ile CES fuarında dikkatleri üzerine çekmeyi ümit ediyor. Ekran, hayatımda gördüğüm en ince monitör profillerinden biri. Donanımsal araçları ekranın gerisinde taşımayan monitör, dahili bütün donanımsal cihazları ekranın alt bölümünde barındırmakta. Dolayısı ile monitör ilk bakışta yekpare bir bilgisayar görünümü arz ediyor.

Teknik özelliklere kuş bakışı

27-inç QUAD HD (2.560×1.440 pixel) ekran, aynı zamanda HDR’yi de destekliyor. Bununla birlikte Dell, bu desteğin 4K Televizyonlarda bulunan HDR standartları ile aynı olmadığını, fakat yine de %99’a varan SRGB gamıyla bir çok kullanıcı tipi monitörün sunduğu kontrast ve renk seçeneğinden daha yüksek destek sunacağını belirtti. Ekran aynı zamanda kendi ekseni etrafında dönebilme özelliği ile açısal ayarlama yapabilmenize de olanak tanıyor.

Kısaca yapılan gösterimine dayanarak 27 inç’lik ultra ince monitörün kesinlikle etkileyici göründüğünü söyleyebiliriz. Ekran üzerinde yansıyan parlak renkler ve gelişmiş görüntülemeyi sağlayan harika derinlik oldukça büyüleyici. Bu ince ekran her açıdan bakıldığında etkileyici özelliğe sahip (Dell, monitörün 178 derecelik görülebilme açısını desteklediğini belirtiyor). Üstelik ince çerçevesi XPS tipi dizüstü serisine öykünüyor. Her ne kadar tabanı bir miktar toplu gibi dursa da şahsen ben ekranın büyüsüne kapıldığım için pek farkına varamadım. Monitör üzerinde güç desteğiyle birlikte bir adet USB-C bağlantısı, bir adet HDMI 2.0 girişi ve bir adet de ses çıkışı barındırıyor.

Dell 27-inç ultra ince monitörü 23 Mart’tan itibaren 700$’a satın alabilirsiniz.

Dell’in 27 inç’lik ultra-ince monitörü

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...