Dört tekerlekli uçan araba AirQuadOne’a sahip olabilirsiniz

Dört tekerlekli uçan araba AirQuadOne

Günümüzde, sürücülü araçlardan sonra sürücüsüz araçlar geliştirilirken, şimdi de uçabilen araçlar geliştiriliyor. Teknolojinin hızına yetişemez olduk. Her gün bir yeni haberle karşımıza çıkıyor. Neva Aerospace, Paris Havacılık Fuarında dikey iniş ve kalkış yapabilen kişisel bir araç konsepti sunacak. Görenleri hayrete düşüreceği şimdiden belli oluyor.

Neva Aerospace, bu uçabilen araca AirQuadOne adını verdi. AirQuadOne, elektrikle çalışan bir araç olacak ve 914 m’lik maksimum mesafeye ve 80 km/sn’lik hıza ulaşabilecek. Peki bu konsept aracın şarjı ne kadar gidecek? Akıllara gelen ilk sorulardan biri de bu. Konsept aracın tam şarjı ile yaklaşık 20-30 dakika seyahat edilebilecek. Sizce, uçan bir araç için kısa bir seyahat süresi mi?

Dört tekerlekli uçan araba AirQuadOne

Araç toplamdan 500 kg ağırlığında ve ağırlığının 100 kg’ını sadece bataryası oluşturuyor. Elektrikli araç şarj istasyonlarındaki direkt kablo bağlantısı ya da endüksiyon donanımı ile uyumlu olacak. Öte yandan, biten batarya çıkarılabilir olacak yani, biten bataryayı çıkarıp yerine dolu bataryayı takabileceğiz. Neva Aerospace’in planları içerisinde iki farklı versiyonunu yapmak var. Hem insanlı hem insansız olarak. Konsept aracın gövdesi ise, geri dönüştürülmüş karbon fiberden yapılacak. Bakalım, önümüzdeki günlerde bizi neler bekliyor.

OKU ►  Meizu Pro 7’nin yeni sızdırılan görüntüleri dikkatleri üstüne çekti

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox