Dünyanın en hızlı elektrikli arabası NIO EP9’un lansmanı yapıldı.

Hız sınırlarını zorlayan elektrikli NIO EP9 karşınızda.

Dünyanın en hızlı elektrikli arabası NIO EP9’un lansmanı yapıldı. İngiltere merkezli NextEV şirketi yeni model elektrikli arabası NIO modelini Londra’daki Saatchi Galeri’de görücüye çıkardı. NIO EP9 modelinin dünyanın en hızlı elektrikli otomobili olduğunu duyuran şirket yetkilileri, bunun kendileri için büyük bir gurur kaynağı olduğunu vurguladılar.

Nürburgring Nordschliefe pistinde 12 Ekim 2016’da yapılan testlerde, 20.8 kilometrelik “Green Hell” yani “Yeşil Cehennem” diye adlandırılan pisti 7 dk. 05.12 saniyede tamamlayan NIO EP9 bu alandaki dünya rekorunu eline geçirmiş oldu. Ayrıca 4 Kasımda Fransa’daki Circuit Paul Ricard pistinde daha önceki 2 dk. 40 saniyelik başka bir rekoru da 1 dk. 52.78 saniye ile yerle bir etti.

Karbon kokpit ve şaseye sahip olan bu elektrikli canavar 0’dan 200’e sadece 7.1 saniyede ulaşıyor ve 313 kilometrelik son hıza erişebiliyor. 45 dakikada şarj edilebilen NIO EP9, bu şarjla 427 kilometre yol yapabiliyor.

OKU ►  Son 70 yılın en büyük dolunayına hazırlıklı olun

Dünyanın en hızlı elektrikli arabası NIO EP9’un lansmanı yapıldı.

NextEV’nin kurucusu ve başkanı William Li lansmanda yaptığı açıklamada “NIO EP9, bizim NIO serimizin ilk süper modeli. Bu otomobille bütün sınırları, özellikle de hız sınırını zorlamayı hedefledik ki bu hedefimize varmış durumdayız. Bu süper arabayla bir elektrikli arabanın ne kadar muhteşem olabileceğini de göstermiş olduk” dedi.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox