Dünyanın ilk Chat işletim sistemi

Flock, FlockOS adını verdiği ilk sohbet tabanlı işletim sistemini duyurdu

Flock, salı günü FlockOS adını verdiği Dünya’nın ilk sohbet tabanlı işletim sistemini piyasaya sürdü.

Bu işletim sistemi yazılımcıların özelleştirilmiş uygulamalar, botlar ve entegrasyon çalışmaları üretmelerine imkan sağlıyor.

Yazılımcılar bu uygulamaları kendileri kullanabilir veya Flock App Store’a ekleyerek bütün Flock kullanıcılarına dağıtabilir.

Flock CEO’su Bhavin Turakhia bir konuşmasında ” FlockOS sayesinde platformumuzu küresel çaptaki yazılımcılara ulaştırdık. Kullanıcı arayüzümüz yazılımcılar için, çekirdek işletim sistemi ile birleşecek mükemmel uygulamalar üretmelerine imkan sağlayan bir tuval gibidir. Chat muhtemelen 3-5 yıl içerisinde yeni işletim sistemi olacak. FlockOS yazılımcılara kendi ihtiyaçları için tecrübelerini Flock’a aktarmaları için ilham kaynağı oluyor” dedi.

FlockOS ile birlikte yazılımcılar, küçük parçacıklar kullanarak oldukça iyi uygulamalar üretebilir. Bunlardan bazıları kenar çubukları, eklentiler gibi parçacıklar.

Bu işletim sistemi, kullanıcıların uygulamayı daha verimli kullanabilmelerini ve direkt mesaj göndermelerini sağlayan bot ayarlarına ve Flock üzerindeki konuşmaların kesilmesini engelleyen özel bir yazılıma sahip.

OKU ►  İşte 360 derece çekim yeteneğine sahip olan GoPro Fusion

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox