Elon Musk bilim dünyasından önce kendi Mars planını getiriyor

New Space’in bu ayki sayısında Elon Musk’ın Mars’ı kolonize etme planın açıklandı.

Yayınlanan makalede Mars yolculuklarının maliyetini düşürmesinin yanı sıra gerekli ekipmanları nasıl beraberinde gönderileceği anlatılıyor.

Makalede Musk’ın International Astronautical Congressa’deki sunumu temel alınıyor. Ayrıca neden gezegenler arası yaşama doğru yapılacak yolculuklar için Mars’a odaklanmamız gerektiğini kanıtlar ile anlatılıyor. Musk, daha sonra, mevcut teknolojilerle Mars’a yapılacak olan yolculukların yaklaşık 10 milyon dolara mal olacağını belirtti. Musk, , Mars planının uygulanabilir hale getirilmesi için ortalama bir evin maliyetine indirmesi gereken önemli bir noktadır dedi. Ve bunu yapmak için de atılması gereken dört temel adımın ana hatlarını çiziyor. Birincisi, taşımalar tamamen yeniden kullanılabilir olmalı çünkü tek kullanımlık araçlar maliyeti önemli ölçüde arttıracaktır. Ve yörüngedeyken araçların tekrar doldurulması gerekecek. Buna ek olarak, Mars’ta itici gaz üretebilmemiz gerekecek ve maliyetin düşürülebilmesi için tekrar kullanabilmek ve kolay üretim için optimize edilmesi gerekiyor. Musk bu itici gaz için metan gazını öneriyor.

OKU ►  Tesla araç sahibi, hayat kurtardı

New Space’in bu ayki sayısında Elon Musk’ın Mars’ı kolonize etme planın açıklandı.

Daha sonra Musk, motorları, roket güçlendiricilerini, kaç tane araca ihtiyaç duyulacağını ve her bir aracın kaç kişi taşıyabileceği konularını ayrıntılı bir şekilde anlatmaya devam ediyor. Musk, yolcular için film ve ders salonları, kamaralar, restoranlar olacak ve gerçekten eğlenceli harika vakit geçirileceğini söylüyor.

OKU ►  Çağımızın Tesla’sı: Elon Musk

Musk, bunlar için kabaca hazırlanmış bir zaman çizelgesi taslağı hazırladı. Ancak kasıtlı olarak ayrıntı vermedi.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox