Elon Musk’tan Tesla için ‘en iyi fan yapımı reklam’ yarışması

Date:

Elon Musk’a 5. sınıf öğrencisinden Tesla için reklam filmi önerisi

Herkesin bildiği gibi Tesla’nın reklama hiç ihtiyacı yok. İnsan Elon Musk gibi 7.5 milyon sıkı takipçisi olan bir Twitter hesabına sahip olunca, hatta daha test sürüşü bile gerçekleştirilmemiş Model 3 serisinden 400 bin adet sipariş alınca, hususi bir reklam kampanyasına ihtiyaç duymuyor. Bria adındaki beşinci sınıf öğrencisi de bu reklam eksikliğini kendi kendine dert edinmiş. Aklına gelen fikirleri babasına yazdıran Bria, Elon Musk’a Twitter üzerinden mektup göndermiş.

Bria mektubunda, bir çok kişinin Tesla için yaptığı fan yapımı reklam filmlerinin sıkı bir takipçisi olduğunu ve bazılarının gerçekten çok hoşuna gittiğinden bahsediyor. Ayrıca Elon Musk’a, fan yapımı Tesla reklamlarının yarışacağı bir yarışma düzenlemesini tavsiye ediyor. Kazanan yarışmacının reklamını yayınlayarak ona çeşitli hediyeler verilmesini söyleyen Bria, yarışma sayesinde hem kendisinin zamandan ve paradan tasarruf edeceğini hem de hayranların böyle bir yarışma fikrini çok beğeneceğini belirtiyor. Bu fikir Elon Musk’ın da çok hoşuna gitmişki Twitter hesabı üzerinden Bria’nın mektubunu yayınlayarak teşekkürlerini sunmuş ve böyle bir yarışmayı düzenleyeceğini söylemiş.

Tesla’nın gerçekten reklama ihtiyacı yok çünkü ürünlerin talebi zaten çok fazla. Ayrıca modellerin fiyatları çok yüksek olduğu için sınırlı sayıda tüketiciye sahip. En düşük fiyata sahip Model 3 için bile Tesla’nın müşterilerini ikna etmesi uzun yılları alacak gibi gözüküyor. Ancak Tesla’nın çevre dostu bir ürün olduğu da bir gerçek. Son zamanlarda cinsiyetçilikle ilgili davalar ve fazla mesai ile ilgili şikayetler yüzünden Tesla’nın imajı biraz zedelenmişti. Bu yüzden hayran odaklı bir reklam yarışması yapmak, bu algıyı kırmak için hiçte fena bir fikir olarak gözükmüyor.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...