Facebook, profil fotoğraf hırsızlığını engelleyen bir özelliği test ediyor

Koruma seçeneğini aktif ettiğinizde başka birisi artık sizin resminizi kaydedemez.

Facebook, Hindistan’da profil fotoğrafınızı kimin ne amaçla aldığını gösteren yeni bir araç test etmeye başladı. Hindisyan’da yaşıyorsanız Haber Akışını ziyaret edip “profil resmini koru” seçeneğini görebilirsiniz. Koruma seçeneğini aktif ettiğinizde başka birisi artık sizin resminizi kaydedemez. Ayrıca Android bir cihazdan ekran görüntüsü de alamaz. Arkadaş listenizde olmayan kullanıcılar, etiketleme ayarlarınıza bakılmaksızın profil resminizde kendisini ya da başkasını etiketleyemez.

Facebook, kullanıcılarını profil resmi hırsızlığı derdinden kurtarıyor. Korumalı resmin fark edilmesi için resmin etrafında mavi bir çerçeve ve bir kalkan görünüyor. Resme Hint tekstil tasarımları oluşturmak için bir illüstratör ile birlikte çalışılıyor çünkü insanlar kalıplarla döşenmiş görüntüleri kaydetmeye daha az meyilli.

Koruma seçeneğini aktif ettiğinizde başka birisi artık sizin resminizi kaydedemez.

Ülkedeki bazı kadınlar, Facebook’un 2 milyar kullanıcısı tarafından görülecek olan bir resmi paylaşmaktan kendilerini rahatsız hissettirdiğini söyledi. Daha sonra güvenlik ekibi tarafından bu deneysel özelliğin hazırlanmasına karar verildi. Kadınlar fotoğraflarını kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilip hoş olmayan hatta ahlak dışı yerlerde kullanılabilecek olmasından ya da kendi resimlerini sahte bir profilde görülmesinden korkuyor. Sebepler sadece bununla sınırlı değil, liste uzayıp gidiyor.

OKU ►  10 aylık kafadan yapışık ikizler, 11 saatlik ameliyatla ayrıldılar
OKU ►  Google, yalan haber tespit eden uygulamasını yaygınlaştırıyor

Bütün bunlar herkesin başına gelebileceğinden Facebook bu özelliği bütün dünyaya sunmayı düşünüyor. Facebook bugün  yaptığı açıklamada, Asya ülkelerinden edindikleri tecrübeleri diğer ülkelere de çok yakında getireceklerini söyledi.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox