Fujifilm’in yeni ‘Instax’ kamerası Instagram'ı gerçek hayata taşıyor

‘Square SQ10’ aynı zamanda yarı dijital

Bugün yanı fotoğraf makinası tanıtan tek firma Panasonic olmadı. Fujifilm markası Instax anında baskı kameralarının yenisi olan Instax Square SQ10’u tanıttı. Kamera Instax serisi makinalarda da bir yeniliye imza atarak yarı dijital özelliğe sahip.

Square SQ10’u diğer Instax makinalardan ayıran özellik 3-inçlik 460,000 nokta LCD ekranı. Bununla birlikte yeni fotoğraf makinası CMOS bir senseörle donatılmış. Fujifilm bu sensör ile daha önceki bütün Instax modellerinden, özellikle düşük ışıklı sahnelerde çok daha kaliteli fotoğraflar çekilebileceğini ifade ediyor. Bunlarla birlikte firma 1:1’lik çerçeve oranına (aspect ratio) sahip yeni bir film formatını da fotoğraf makinasıyla birlikte tanıttı. Kare bir ölçüye sahip yeni film formatı Instagram’dan alıştığımız karelere çok benziyor. Fujifilm bu formatla Instagram’ı adeta gerçek hayata taşımız gibi gözüküyor.

SQ10 dijital bir kamera olduğu için doğal olarak kendine ait “yaratıcı ve trend” fotoğraf filtreleriyle birlikte geliyor. MicroSD bellek kartı takılabilen fotoğraf makinası USB ile şarj edilebilecek.

Yeni kameranın önümüzdeki Mayıs ayında çıkması beklenirken fiyatının $280 olacağı açıklandı.

OKU ►  Sony'nin yeni Alpha A9 kamerası tam bir hız canavarı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here