Gear VR’ın kumandasına ilk bakış

Mobil yapay gerçeklik setleri her gün daha çok gelişiyor

Samsung ve Oculus’un ortak çalıştığı yapay gerçeklik seti Gear VR, Google’ın DayDream VR platformu için sıkı çalışıyor. İki firmanın ortak duyurusunda mobile setin yeni versiyonuyla birlikte kumandası tanıtıldı. İşin asıl yeni setin tek önemli farkı da kumandası olması. Bunun dışında VR seti biraz hafiflemiş ve bazı dizayn değişiklikleri yapılmış.

Kumandaya dönecek olursak, HTC Vive’ın kumandasına benzeyen bir dizayna ve işleve sahip. Vive’ın bu konuda ne kadar başarılı olduğunu düşünecek olursak bu iyi bir şey.

Gear VR kumandasının kontrollerine gelecek olursak temelde DayDream VR’a benzerlik gösteriyor diyebiliriz. Arkasında tetik özellikli bir tuşu bulunuyor. Yuvarlak bir touchpad, ses ayarı, geri ve ana sayfa tuşları bulunuyor. Kumandanın dizaynı açılı. Bu da elde kontrol etmesini kolaylaştırıyor ve ergonomi sunuyor. Kumandanın tut ve bırak özelliği olası sayesinde yapay gerçeklik ortamında herhangi bir şeyi, “seç, tut, hedef al ve fırlat/ateş et” gibi farklı manevralar yapabiliyorsunuz. Kontrol size çok daha rahat ve interaktif bir yapay geçeklik tecrübesi yaşamanızı sağlıyor.

OKU ►  Sony ilk 4 ayda 915.000 PlayStation VR satarak beklentileri aştı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here