Tahmin algoritması üzerine inşa edilen akıllı gülen düğmesi Allo, artık sohbetinizi yorumlayacak ve yazdığınız ile alâkalı emoji ve çıkartmalar önerecek.

Google Allo, Google Inc. Tarafından yayımlanmış anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Allo, artık sohbetinizi yorumlayacak ve yazdığınız ile alâkalı emoji ve çıkartmalar önerecek. Mayıs 2016 Google I/O etkinliğinde tanıtılmış Google ‘ın 2. gözde uygulamasından biridir. Google Allo mesajlaşma uygulaması ve yanında kapsayıcı videolu görüşme uygulaması olan Google Duo aynı anda tanıtılmış ve kardeş uygulamalardır.
Google, Allo Android ve iOS’ta oldukça beklenmedik bir güncelleme yaptı. Bu güncelleme, yeni başlatılan mesajlaşma uygulamasına birkaç yeni özellik getiriyor; bunlar yenilenen akıllı emoji ve sohbetler için değiştirilebilir arka plan temaları.

Google Allo

Allo’nun tahmin algoritması üzerine inşa edilen akıllı gülen düğmesi artık sohbetinizi yorumlayacak ve yazdığınız ile alâkalı emoji ve çıkartmalar önerecek. Bu işlevsellik aynı zamanda uygulamanın tek dokunuşla yanıtlanmasına yol açarak, içeriğe dayalı bir emoji ile hızlıca mesajınıza cevap vermenizi sağlayacak.

WhatsApp uygulamasına benzer şekilde, Ayarlar menüsüne ilerleyerek sohbetinize benzersiz bir tema atayabilirsiniz  Son olarak, arama motoru devi Allo’nun son sürümüne yeni bir etiket ekledi. Buna “Fantastic Beasts” denir ve J.K.’den ilham alarak bir dizi resim içeriyor. Rowling’in en yeni büyüleyici filmleri Fantastic Beasts ve Where to Find Them.  Google ilerleyen sürümünü kullanıma sunmaya başlayacak ve önümüzdeki günlerde özelliklerin dünya çapında kullanıma sunulması hedefleniyor. Bu nedenle App Store veya Play Store‘daki güncellemeler için gözünüzü dört açın. Akıllı emoji yalnızca ingilizce olarak hazır olacak, ancak zamanla daha fazla dilde hizmet verebilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here