Google ‘App Maker’ı kullanıma sunuyor

Date:

App Maker artık kullanıcıların hizmetinde

Google bugün, düşük-kodlu, sürükle-ve-bırak uygulama geliştirme pazarındaki en yeni sürüm olan ‘App Maker’ (Uygulama Yapımcısı)’ın kullanıma sunulduğunu bildirdi. Microsoft ve bir çok yeni firmadaki rakipleri gibi App Maker, bir organizasyon içerisindeki çok özel amaçlar için hizmet edecek temel uygulamaların, herhangi biri tarafından hızlıca yapılmasını kolaylaştıracağının sözünü veriyor.

Bu yeni servis, GSuite uygulamaları, Google Haritalar, Kişiler ve Gruplar ve API  servisi sunan herhangi bir hizmeti kullanarak veri tabanınızı çoğaltabileceğiniz bir kullanıcı ara-yüzü oluşturmanıza imkan veren, bulut-tabanlı sürükle-ve-bırak tipi geliştirme  ortamı sunuyor.  Bu uygulamalar daha sonra Google’ın G-Suite uygulamasının da üzerinde çalıştığı aynı altyapı üzerinde çalışmaya başlıyor. IT yöneticileri bu uygulamaları Gmail, Drive ve diğer G Suite uygulamalarında olduğu gibi aynı yolla yönetebiliyorlar.

Nerelerde Kullanılacak?

Bu tip uygulamaların tipik kullanım durumları zamana dayalı izlem çözümleri ihtiyaçlarında ya da siparişlerin ve envanterin takip edilmesi durumlarında söz konusu olabiliyor (Temel olarak bir firma içerisinde kolaylıkla dijitize edilebilecek ve çok temel bir uygulama ile çözümlenebilecek herhangi bir problemin çözümünde kullanılabilirler).

Google’ın iddiasına göre buradaki avantaj şu;

Kullanıcılar temel altyapı konusunda endişe etmeyecekler (burada anahtar kelime ‘Sunucusuz’ olacak olması) ve bu uygulamanın, kullanıcıların beklentilerini karşılayacak uygulamaları, bir yazılımcıya götürme ihtiyacı hissetmeden kendilerince geliştirebilecekleri uygulama olması. Bununla beraber daha derin çalışmalar yapmak isteyen kullanıcılar, program içerisinde mevcut bulunan yazılım editörü ile yapabilecekler. Bu editör göründüğü kadarıyla bütünüyle IDE donanımı ile donatılmış.

App Maker şimdi, Google’ın ‘Early Adopter Program for G Suite Business ‘ adlı sayfası üzerinden ulaşılabilir.

App Maker ile ilgili bildirime ek olarak Google bugün ‘G Suite için tavsiye edilenler’ programına yeni birkaç kurumsal uygulama eklemekte olduğunu da bildirdi.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...