resim düzenleme ve paylaşma

Rakip çalışmalara alternatif

Firma, Google Talk’un kaldırılmasının arefesinde yeni bir grup resim düzenleme ve paylaşma uygulaması üzerinde çalıştığını itiraf etti. Google’ın halihazırda sohbet uygulaması Allo ve görüntülü arama uygulaması Duo olmakla birlikte firma, rakiplerinin benzer ürünlerinden ötürü baskı hissediyor olabilir. Facebook’un benzer bir sosyal resim paylaşım uygulaması olan ‘Moments’ adlı ürünü varken, Apple da yakın zamanda yapay zeka destekli film düzenleme uygulaması Clips’i duyurmuştu.

Google sözcüsü göndermiş olduğu e-postada bunun bir deney olduğunu (tıpkı firmanın her zaman olduğu gibi yürüttüğü bir çok deneyden biri) ve şu an itibariyle uygulamayı piyasaya sürme planları olmadığını söyledi.

OKU ►  Instagram’da bir mesajda çok resim paylaşabileceksiniz

Yeni uygulama bir grup arkadaşın resimleri birlikte düzenlemelerine ve daha sonra bakmak üzere organize etmelerine imkan verecek. Bu olası uygulama, ek düzenleme özellikleri olan Moments’a oldukça benziyor gibi. Zira kullanıcılar resimlerini ortaklaşa paylaşıp, düzenleyebilecekleri gruplar oluşturabilecekler. Kaynaklar bu uygulamanın aynı zamanda uygulama içerisinde gelecekte yapacağınız aramalar için resimlerdeki objeleri tanımlamanıza imkan veren Google resim arama özelliğini de kapsayacağına inanıyorlar.

Google, sosyal medya stratejisi için ‘her şeyi duvara at ve neyin sağlam kaldığını gör’ yaklaşımını uygulamaya çalışıyor gibi görünüyor. Eğer daha fazla kişi web’de arama yapmak yerine Facebook, Twitter ve Snapchat gibi sosyal uygulamaları kullanacak olursa Google, insanları kendi mobil ekosisteminde tutmak için bir yol bulmalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here