GTA modlama aracı kaldırıldı

Popüler bir Grand Theft Auto modlama aracı, arkasındaki grup olan Take-Two Interactive’den bir durdurma emri aldığını bildirdikten sonra kapatıldı.

OpenIV ekibi bu gün yayınladığı bir mesajda şöyle dedi: “Bu günün geleceğinde hep korktuk… Ve bugün GTA modifikasyonunun yasadışı olarak ilan edildiği gündür.”

Ekip, GTA içeriğini modlamak ile ilgili, sadece temiz bir şekilde tersine mühendislik değil diğer hususlarda da kurallar uyduklarını söyledi.

5 Haziran’da OpenIV, GTA V geliştiricisi olan Rockstar Games’in ana şirketi Take-Two’dan durdurma ve çekilme bildirisi aldığını açıkladı. Bildiride, modlama aracının, üçüncü şahısların yazılımlarının güvenlik özelliklerini aşmasına ve bu yazılımı Take-Two’un haklarını ihlal etmesine izin verdikleri belirtildi.

Popüler bir Grand Theft Auto modlama aracı, arkasındaki grup olan Take-Two Interactive’den bir durdurma emri aldığını bildirdikten sonra kapatıldı.

OpenIV, modlama işleminin adil kullanım kapsamına girdiğini göstermek için mahkemeye gideceğini belirtti ancak daha sonra vazgeçti.

“Mahkemeye gitmek, en az birkaç ay sürecek ve büyük çaba gerektirecek. Buna rağmen elimize hiçbir şey geçmeyecek.”

“Durumu geri getirmek için zaman harcamak gerçekten gereksizdir ayrıca, dünyadaki tüm paralar harcansa bile zaman kaybını telafi edilemez.”

OpenIV bildiriye uymaya ve mod araçlarını kaldırmaya karar verdiklerini söyledi.

OKU ►  Google Trusted Contacts uygulaması emniyette olduğunuzu bildiriyor
OKU ►  Facebook hatasını itiraf etti

“Bu zor bir karar, ancak herhangi bir modlama aracı yasadışı ilan edildiğinde sürece devam etmek için herhangi bir olanak göremiyoruz.”

GTA’ya yeni gelen özelliklere buradan göz atabilirsiniz.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox