Hacker’lar Facebook filtreleme sistemini deldiler. Aman dikkat!

Aman dikkat! Hacker’lar Facebook filtreleme sistemini deldiler.

Aman dikkat! Hacker’lar Facebook filtreleme sistemini deldiler. Güvenlik yetkilileri hacker’ların Facebook güvenli filtreleme sistemini deldiğini ve Messenger aracılığıyla zararlı Chrome uzantıları yollayabildiklerini tesbit etti. Yetkililer bu yolla artık herkesin bilgisayarınıza virüs ya da trojen gönderebileceğini, güvenliğinizin tehlike altında olduğunu da bildirdiler.

Aman dikkat! Hacker’lar Facebook filtreleme sistemini deldiler.

Facebook’un dosya uzantı güvenliğini delmek için “.svg” uzantılı dosyalara sızmayı başaran hacker’lar, bu yoldan bilgisayarınıza Chrome üzerinden YouTube seyredebileceğiniz bir codec gönderiyorlar. Siz de bu yolla video seyrettikçe artık bilgisayarınızı her türlü virüs ve kötü yazılıma açık hale getirmiş oluyorsunuz.

Bundan korunmanın tek yolu, kendi arkadaşlarınızdan gönderilmiş gibi olsa da bilmediğiniz dosya ya da sms leri açmamanız. Ya da eğer .svg uzantılı şüpheli bir dosyayla karşılaşırsanız hemen JavaScript’i disable yapın, Wscript’i bloke edin ya da herhangi bir .svg, .js, .jse uzantılı dosyayı sadece Notepad’de açma komutu verin.

OKU ►  Facebook, Apple ve diğer büyüklerden kadın çalışanlara ilginç teklif

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox