Instagram’a canlı yayın özelliği geldi.

Instagram’a gelen canlı video özelliği, Facebook ve Periscope’dan farklı. Instagram, kullanıcıların hikayeler kamerasından bir canlı yayına başlamasına ve takipçileri ile etkileşimde bulunmalarına imkan tanıyan canlı video sürümünü bugün yayınladı. Yeni uygulamada takipçiler canlı yayın esnasında yorum ekleyebiliyor ve sınırsız kalp gönderebiliyor, ancak çoğu canlı videonun aksine, Instagram’da canlı yayın bittiği anda video kayboluyor ve daha fazla görüntüleme için kullanılamıyor.

Instagram’a gelen canlı video özelliği, Facebook ve Periscope’dan farklı.

Instagram’a gelen canlı video özelliği, ana şirket olan Facebook‘un canlı yayın özelliğinden ve Twitter’daki Periscop’tan ayrılıyor. Periscope başlangıçta 24 saat sonra yayınları siliyordu. Şu anda Instagram canlı yayınına en çok benzeyen uygulama Meerkat, Meerkat ABD’de canlı yayın akışını yaygınlaştırmaya yardımcı olmuş tekrar tekrar kullanılamayan bir yaklaşım uygulamıştır.

Ayrıca, Çoğu kişi kendilerini yayınlamak için pek bir neden bulamıyor. Facebook tarafından yapılan büyük bir pazarlama kampanyasına rağmen, yayınlar trajedilere dikkat çekme rolü dışında, genel halk arasında yaygınlaşması yavaş oldu.

Instagram’da canlı yayına başladığınızda, uygulama takipçilerinizden yalnızca fotoğraflarınızı ve videolarınızı en fazla beğenenlere bildirir. Birisi sizi taciz ederse, bunu raporlayabilir veya yayınlarınızı hiç görmemesini sağlayabilirsiniz.

OKU ►  Mass Effect: Andromeda multiplayer Beta testi iptal edildi

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox