Instagram’a canlı yayın özelliği geldi.

Date:

Instagram’a gelen canlı video özelliği, Facebook ve Periscope’dan farklı. Instagram, kullanıcıların hikayeler kamerasından bir canlı yayına başlamasına ve takipçileri ile etkileşimde bulunmalarına imkan tanıyan canlı video sürümünü bugün yayınladı. Yeni uygulamada takipçiler canlı yayın esnasında yorum ekleyebiliyor ve sınırsız kalp gönderebiliyor, ancak çoğu canlı videonun aksine, Instagram’da canlı yayın bittiği anda video kayboluyor ve daha fazla görüntüleme için kullanılamıyor.

Instagram’a gelen canlı video özelliği, Facebook ve Periscope’dan farklı.

Instagram’a gelen canlı video özelliği, ana şirket olan Facebook‘un canlı yayın özelliğinden ve Twitter’daki Periscop’tan ayrılıyor. Periscope başlangıçta 24 saat sonra yayınları siliyordu. Şu anda Instagram canlı yayınına en çok benzeyen uygulama Meerkat, Meerkat ABD’de canlı yayın akışını yaygınlaştırmaya yardımcı olmuş tekrar tekrar kullanılamayan bir yaklaşım uygulamıştır.

Ayrıca, Çoğu kişi kendilerini yayınlamak için pek bir neden bulamıyor. Facebook tarafından yapılan büyük bir pazarlama kampanyasına rağmen, yayınlar trajedilere dikkat çekme rolü dışında, genel halk arasında yaygınlaşması yavaş oldu.

Instagram’da canlı yayına başladığınızda, uygulama takipçilerinizden yalnızca fotoğraflarınızı ve videolarınızı en fazla beğenenlere bildirir. Birisi sizi taciz ederse, bunu raporlayabilir veya yayınlarınızı hiç görmemesini sağlayabilirsiniz.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...