iOS 10.3 güncellemesiyle kaybolan Airpods’unuzu bulabileceksiniz

IPhone’umu Bul uygulaması Airpods’unuzun da yerini tespit edecek

Bu yeni özellik, cihazlara iOS 10.3 güncellemesiyle geliyor.

Apple geçtiğimiz sonbahar kablosuz Airpods’u piyasaya duyurduğunda, herkeste ya kulaklıkların tekini kaybedersem endişesi başladı. Apple bu konuda kullanıcılarına küçük çapta da olsa bir oh çektirmek istiyor. iOS 10.3 güncelemesiyle artık iPhone’umu Bul uygulamasını kullanarak kaybolmuş Airpods’unuzun yerini tespit edebileceksiniz. Tıpkı kaybolmuş düzüstü bilgisayarınızı, iPad’inizi, iPhone’unuzu bulan uygulamalar gibi, bu güncellemeyle iPhone’umu Bul uygulaması kısa sürede kulaklığınızı nerede düşürdüğünüzü size söyleyecek.

Wall Street Journal, uygulamanın onları bulmak için AirPods’un kablosuz teknolojisini kullandığını bildirdi. Kulaklıklar GPS bağlantısına sahip değil, bu nedenle Apple iPhone’un GPS teknolojisini kullanıyor. iPhone’umdaki uygulamadaki harita, AirPod’ların iCloud hesabınıza bağlı bir iOS cihazının kapsadığı son yeri size gösterecektir. Kulaklıklardan tekini kaybederseniz, yazılım size aygıtlarınızdan tekine son bağlandığının genel bir konumunu gösterecektir. Bununla birlikte, bu yöntemi kullanmak için telefonunuzu kullanmanız gerekir.

OKU ►  Yoksa iPhone’lar da mı patlıyor?

Diyelim evde Airpods’unuzu düşürdünüz ve bulamıyorsunuz, uygulama, onları bulmanıza yardımcı olması için kulakiçi kulaklıklar aracılığıyla bir ses çalmanıza izin verecek. Burada, ses aksesuarlarından biri veya her ikisinde bir gürültü yayma seçeneği var. Tabii ki, bunlar AirPod’ların henüz pili bitmediğine bağlı. IOS 10.3 beta sürümü bugün geliştiricileri tarafından piyasaya sürüldü, bu nedenle kulaklık takma yeri belirleme aracı ve herkes için kulaklık yerleştirme aracı kullanıma sunulmadan çok önce olmamalıdır. Bu yeni güncelleme, en azından yedek bir set (69 dolar) kurtarabilir.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox