iOS 10.3 güncellemesiyle kaybolan Airpods’unuzu bulabileceksiniz

Date:

IPhone’umu Bul uygulaması Airpods’unuzun da yerini tespit edecek

Bu yeni özellik, cihazlara iOS 10.3 güncellemesiyle geliyor.

Apple geçtiğimiz sonbahar kablosuz Airpods’u piyasaya duyurduğunda, herkeste ya kulaklıkların tekini kaybedersem endişesi başladı. Apple bu konuda kullanıcılarına küçük çapta da olsa bir oh çektirmek istiyor. iOS 10.3 güncelemesiyle artık iPhone’umu Bul uygulamasını kullanarak kaybolmuş Airpods’unuzun yerini tespit edebileceksiniz. Tıpkı kaybolmuş düzüstü bilgisayarınızı, iPad’inizi, iPhone’unuzu bulan uygulamalar gibi, bu güncellemeyle iPhone’umu Bul uygulaması kısa sürede kulaklığınızı nerede düşürdüğünüzü size söyleyecek.

Wall Street Journal, uygulamanın onları bulmak için AirPods’un kablosuz teknolojisini kullandığını bildirdi. Kulaklıklar GPS bağlantısına sahip değil, bu nedenle Apple iPhone’un GPS teknolojisini kullanıyor. iPhone’umdaki uygulamadaki harita, AirPod’ların iCloud hesabınıza bağlı bir iOS cihazının kapsadığı son yeri size gösterecektir. Kulaklıklardan tekini kaybederseniz, yazılım size aygıtlarınızdan tekine son bağlandığının genel bir konumunu gösterecektir. Bununla birlikte, bu yöntemi kullanmak için telefonunuzu kullanmanız gerekir.

Diyelim evde Airpods’unuzu düşürdünüz ve bulamıyorsunuz, uygulama, onları bulmanıza yardımcı olması için kulakiçi kulaklıklar aracılığıyla bir ses çalmanıza izin verecek. Burada, ses aksesuarlarından biri veya her ikisinde bir gürültü yayma seçeneği var. Tabii ki, bunlar AirPod’ların henüz pili bitmediğine bağlı. IOS 10.3 beta sürümü bugün geliştiricileri tarafından piyasaya sürüldü, bu nedenle kulaklık takma yeri belirleme aracı ve herkes için kulaklık yerleştirme aracı kullanıma sunulmadan çok önce olmamalıdır. Bu yeni güncelleme, en azından yedek bir set (69 dolar) kurtarabilir.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...