iPhone 7 ve iPhone 7 Plus kurtarma moduna nasıl alınır ?

IPhone 7 ve Plus modelinde home tuşu dokunmatik olduğundan dolayı kurtarma moduna almak için artık kullanılamıyor.

Artık İphone 7 ve Plus modelinde telefonu kurtarma moduna alabilmek için, açma kapama tuşuna ve telefonun sol tarafında bulunan ses kısma tuşuna birlikte basılması gerekiyor.

iPhone 7 ve Plus modelinde Kurtarma Modu Nasıl Kullanılır ?

iPhone’u kapatın. Eğer kapatma sırasında problem yaşıyorsanız ses kısma tuşuna ve açma kapama tuşlarına aynı anda basılı tutarak kapanmasını sağlayın. IPhone’da ses kısma tuşuna basılı tutarken telefonu USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. Daha sonrasında bilgisayarınızda iTunes’ı çalıştırın. iPhone’un ekranında iTunes’a bağlandığına dair bilgi çıktığında ses kısma tuşuna basmayı bırakın. iTunes karşınıza şöyle bir uyarı çıkaracaktır, “iTunes, kurtarma modunda bir iPhone cihaz buldu. Bu iPhone’un iTunes ile kullanılmadan önce üzerine geri yükleme yapılması gerekir.” Bu mesajı gördükten sonra iPhone’u sıfırlayabilirsiniz. Eğer iPhone yanlışlıkla kurtarma moduna girdiyse cihazınızı ses kısma ve açma/kapama tuşlarına aynı anda basarak yeniden başlatın böylece kurtarma modundan çıkarmış olursunuz.

OKU ►  WWDC 2017: watchOS geliştirmeleri fitness ve Siri’ye odaklanıyor

iphone7

Eğer yukarıdaki yöntemle DFU moduna alamadıysanız, şunu yapmanızı tavsiye ederiz :
Telefon açıkken aynı anda hem açma/kapama tuşuna hem de ses kısma tuşuna basın. Ekran kapanınca açma/kapama tuşundan elinizi çekin. ses kısma tuşuna basmaya devam edin. Bir süre sonra pc den ses gelecektir. Ses kısma tuşundan elinizi çekebilirsiniz. Artık telefonunuz kurtarma modunda.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox