Türkiye İş Kurumu ve (TED) iş birliğiyle iş garantili “Dijital Oyun Geliştirme Sertifika Programı” Başlatıldı

Date:

İş garantili “Dijital Oyun Geliştirme Sertifika Programı” Başlatıldı.

Bu çalışma ile Türkiye’de dijital oyun sektöründeki insan kaynaklarına çözüm üretilmesi amaçlanıyor.

Dijital oyun sektöründeki hızlı büyüme ile ortaya çıkan insan kaynağı ihtiyacına karşı, Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve TED Üniversitesi iş birliğine gittiklerini duyurdular.
Proje dahilinde iş garantili eğitim sertifikası verilecek. “Dijital Oyun Geliştirme Sertifika Programı”  toplam yedi hafta sürecek olan eğitim programı dört farklı modül ile 56 saatte tamamlanacak.

İş garantili “Dijital Oyun Geliştirme Sertifika Programı” Başlatıldı.
Eğitim sürecinde Oyun programlama, grafik programlama, mobil oyun geliştirme, oyun motorları, 3D modelleme, animasyon ve oyun tasarımı alanlarında dersler verilecek. Oyun programlama, grafik programlama, mobil oyun geliştirme, oyun motorları, 3D modelleme, animasyon ve oyun tasarımı gibi farklı konularda verilecek eğitimlere lise mezunu ve 18 yaşını doldurmuş dileyen herkes katılabilecek ancak programlama dili, modelleme ve animasyon tecrübesi olanlara öncelik verilecek.

İş garantili “Dijital Oyun Geliştirme Sertifika Programı” Başlatıldı.

Eğitimi tamamlayıp Sertifika alanlara iş imkanı sağlanacak
Yazılım alanında “Grafik Programlama ve OpenGL”, “Unity ile Oyun Programlama”, “Sanal Gerçeklik ve Kullanıcı Tecrübesi” eğitimleri, tasarım alanında ise “Animasyon ve Ses”, “Oyun Tasarımı” ve “Modelleme ve Grafik Tasarım” eğitimleri yer alacak.

Kurs sonucunda başarılı olanlar Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yürütülen “İşbaşı Eğitim Programı”na katılacaklar ve TED Üniversitesi ile TOGED tarafından sertifikalandırılacaklar. Başlatılan sertifika programıyla ilgili konuşan TOGED Başkanı Ali Erkin, katılımcılara sertifika verip göndermek yerine doğrudan şirketlerde istihdam etmek istediklerini ve şu an sektörde ciddi anlamda insan kaynağı ihtiyacının yer aldığını belirtti. Cumartesi ve Pazar günleri 10.30 – 15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek eğitimlerin ücreti ise 1950 TL.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...