Kaspersky kendini kanıtlamak için ABD’ye kaynak kodu paylaşımını öneriyor

Rus hükümeti ile gizli anlaşma endişelerini önlemek için Kaspersky Lab, ABD hükümetine dramatik bir teklifte bulunuyor

Kaspersky Lab, ABD hükümeti ile sözleşmesini kaybetmekten korkuyor. Rus hükümeti ile gizli anlaşma endişelerini önlemek için Kaspersky Lab, ABD hükümetine dramatik bir teklifte buluyor. Kaspersky kurucusu Eugene, çevrimiçi güvenlik şirketinin Rus casuslar için Truva atı olmadığını kanıtlamak amacıyla kaynak kodlarını temin etme teklifinde bulundu.

Yönetici, bazı hükümetlerin Kaspersky Lab’a “karanlık tarafa” yönelme ve siber saldırıları başlatma konularında baskı yaptıklarını ve bazı çalışanların eski Rus istihbarat subayı oldukları söylemleri olduğunu doğruladı.

Rus hükümeti ile gizli anlaşma endişelerini önlemek için Kaspersky Lab, ABD hükümetine dramatik bir teklifte buluyor

Kongredeki bazı kişiler, ekibin Rus hükümeti ile bağlantılı olduğuna inanıyor. Ayrıca senatör Jeanne Shaheeni, Kaspersky Lab’ı Savunma Bakanlığı sözleşmesinden bir maddeyi yasaklamak için değiştirdi. Üstelik, kaynak kodunun vermenin düşüncelerin değişmesinde etkili olup olmayacağı sorusu da akıllara geliyor. Endişe konusu şudur ki; Kaspersky Lab’ın şu anda yaptığı şey değil, gelecekte yapabileceği şeydir. Rusya, şirkete bir arka kapı ya da bir köstebek yerleştirme talimatı verirse o zaman ne olur? Kaspersky Lab bağımsız olsa bile, irade dışı bir temsilci olabilir.

OKU ►  Gençleri okula kazandırmanın Avrupai yolu
OKU ►  KORAL Mobil Elektronik Harp Sistemi

Bu noktada Kaspersky Lab’ın yasadışı çalışmalar yaptığı ya da yanlış işler yaptığını gösteren hiçbir kanıt yok. Çalışanlardan biri, Kaspersky ekibine katılmadan önce bazı eylemlerle ilgili vatana ihanet iddiaları üzerine Rusya tarafından tutuklanmıştı. Buna rağmen, Amerikalı politikacılar verilen kanıtlara bakmaksızın şirkete inanmakta zorluk çekiyor olabilirler.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox