Tavuk sandviç Zinger, 21 Temmuz’da uzaya fırlatılacak

Yıllar geçtikçe hem maymunları hem de insanları uzaya gönderdik. Şimdi sıra, tavuk sandvicinde. Tavuk sandviç Zinger, 21 Temmuz’da uzaya fırlatılacak. Ünlü restoran zinciri KFC, Zinger tavuk sandviçini 21 Temmuz’da uzaya fırlatmaya hazırlanıyor. Bunun için dev bir atılım yapıyor. Bu dev atılımını insanlarla paylaşmak için eğlenceli bir video bile çekerek pazarlama payını artırdı.Tavuk sandviç Zinger, 21 Temmuz'da uzaya fırlatılacak

Fast-food devi, Stratollite (“stratosfer” ve “uydu”) bileşimi olarak bilinen yenilikçi, yüksek irtifalı ve güneş enerjisiyle çalışan bir balonu kullanarak böylesi bir başarıyı gerçekleştiren ilk firma olmak istiyor. Her şey planlara uygun olarak gerçekleşirse, tam donanımlı, yüksek güçlü balon -iri kıyım tavuk sandvici- ile Dünya’nın yaklaşık 28.5 mil yüksekliğine fırlatılacak.
Gelecekte World View’ın gerçekleştireceği seyahatlere yardımcı olması için Stratollite’nin en az dört gün uçuş halinde kalarak, telemetri veri kayıtlarının bulguların izini sürmesi tasarlanıyor.

Tavuk sandviç Zinger, 21 Temmuz'da uzaya fırlatılacak
Bu arada işletme, hem Dünya Görünümü hem de KFC’ye fayda sağlayan bu projeye övgülerde bulundu: “Bu misyon, stratosfere eşi benzeri görülmemiş bir deneyim sunuyor. Ayrıca KFC’nin uzaydan alana erişim imkânı sunmasıyla bir tür pazarlama başlatıyor. Bu, iki kat kazanmak demek” ifadelerini kullandı.

OKU ►  Apple ve Tynker ilkokul öğrencilerine oynarken kod yazmayı öğretiyor

Fast food devi, gerçekleştirilecek dört günlük uzay deneyimi esnasında gerçekleştirilecek alan gezisini (fırlatmanın yapılacağı yer) teşvik etmek için çeşitli planlar hazırladı. Bunun için eğlenceli bir klip bile çekti. Bu da pazarlama ve PR işinin ne kadar önemli bir biçimde yürütüldüğünün bir kanıtı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here