LiquidSky ile oyunlarınızı ücretsiz olarak dilediğiniz cihazda oynayın

LiquidSky ile oyunlarınızı ücretsiz olarak dilediğiniz cihazda oynayın.

LiquidSky, bulut oyun servisini test etmek için bir oyuncu platformu oluşturuyor. Eklenen birkaç sürpriz yenilikle birlikte gerçek anlamda kullanıma hazır. LiquidSky ile oyunlarınızı ücretsiz olarak dilediğiniz cihazda oynayın.

Temelde LiquidSky, bulut teknolojisi ile herkesin Mac, Windows, Android veya Linux cihazlarında herhangi bir PC oyununu oynayabileceğini vaat ediyor. Bu, daha önce 2015 yılında 40 milyon dolar borcu olan ve sonunda 2015 yılında çöken OnLive gibi şirketler tarafından daha önce duyduğumuz bir söz. Bugün PlayStation Now gibi bulut oyun hizmetleri mevcut durumda, ancak bunlar hala tam istenilen şekilde değil.

LiquidSky bulut teknolojisine göre, 2017 yılında, artık dünya bulut oyunları için hazır olabilir. LiquidSky beta ürününe katılmak için 1 milyondan fazla kişi servise kayıt oldu. Oyuncuların Legends Ligi, Overwatch ve Steam gibi Battle.net üzerindeki her oyun dahil olmak üzere herhangi bir PC oyununu çalıştırmasına izin veriyor.

Reklam izleyerek bedava oyun oynayabilirsiniz

Şirketin iş modeli Spotify gibi müzik servislerini anımsatıyor. Önce reklamları izlemeye istekli olmanız koşuluyla oyunları ücretsiz oynayabilirsiniz. Ülkeden ülkeye değişiklik gösterecek, ancak genellikle ABD’de günde üç saatlik bir limitle, bir saatlik bir oyun oynayacak yeterli krediyi kazanmak için bir ila altı dakika arasında reklam izlemelisiniz. Bu, en ateşli oyuncuların isteklerini karşılamayacak olsa da, çoğunluk için yeterli olabilir. Büyük olasılıkla uzun saatler oyun oynayan kişilerin zaten bir oyun PC’si vardır.

OKU ►  Apple Campus inşaatının 6 ayını 4 dakikada izleyin
OKU ►  Pillars of Eternity 2, 24 saat içinde kitlesel fon amacına ulaşıyor

Sistem, “SkyCredits” in sanal para birimini kullanıyor. Bir ila altı dakika arasındaki reklam size 60 dakika kredi kazandıracak; bu da, 1 saatlik 2GB GPU’ya sahip bir sanal makine, üç vCPU çekirdeği ve 8GB RAM anlamına geliyor. LiquidSky bunun, çoğu oyunların gerektirdiği 1080p/30fps’de çalıştırmak için uygun bir donanım olduğunu söylüyor.

Saatte 120 SkyCredit ile, iki katı yani 1080p/60 ve her oyunu çalıştırabilen Pro seviyesine sahip olursunuz. Veya saatte 240 SkyCredits ile, Elite seviyesinde 8GB GPU VRAM, 12 vCPU çekirdeği ve 32GB RAM kullanabilirsiniz. Her şey NVIDIA’nın GRID teknolojisi üzerine kurulu olduğundan normal bir PC ile karşılaştırmak zor, ancak en üst katman, üst düzey bir oyun kurulumuna uygun.

LiquidSky genel kullanıma açıldığından servis, mobil oyunlar kadar popüler olabilir

PlayStation Now’ın aksine, LiquidSky size oyunlarınız için bulut depolaması ile eksiksiz bir sanal bilgisayar sunar. Hemen hemen her online mağazada bir oyuna sahipseniz, sanal makinenize indirebilir (1 Gbps’e kadar) ve oynamaya başlayabilirsiniz. Elde ettiğiniz depo miktarı, izlediğiniz reklamlara bağlı olarak 100 GB’dan 1 TB’a kadar genişleyebilir.

OKU ►  “Akıllı kalem” uygulamayla 3D tarayıcıya dönüşecek
OKU ►  Resident Evil 7 Japonya’da sansüre takıldı (Video)

Ücretli kotalar ayda 9,99 dolar fiyatla başlıyor. Bu size en düşük güçte oyun kurulumu icin 80 saat, Pro için 40 saat veya Elite için 20 saat veriyor. Bu NVIDIA GeForce Now ile rekabet eden, 20 saatlik GTX 1060 düzeyinde performans veya 10 saatlik GTX 1080 için 25 dolara mal oluyor.

Uyumlu cihazların listesi oldukça kapsamlı, Windows, Mac veya Linux PC’lerin yanı sıra Android telefonlar ve tabletler de destekleniyor. Ayrıca, tabiki iyi bir internet bağlantınızın olması gerekiyor. 3 ila 5 Mbps civarındaki internet hızı size 1080p/30 fps için yeterli olacaktır, daha fazla hız gerektiren uygulamalarda 15 ila 20 Mbit/sn arasında bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacak.

Tepki süreleri, streaming hizmetleri ile ilgili olarak daima büyük bir sorun olmuştur. LiquidSky, 30ms yanıt süreleri ile en düşük gecikme deneyimini sunduğunu iddia ediyor. Açıkçası, bu tepki süresi evinizdeki internet bağlantınıza bağlı olacaktır.

LiquidSky Mart ayı başlarından itibaren dünya çapında “on binlerce kullanıcıya” hizmet vermeye başlayacak ve daha da genişleyecek.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox