Lockheed Martin’den 1 milyar dolarlık sözleşme

Date:

Sözleşme ikmal ve lojistik hizmetlerini kapsıyor

Bildirilen sözleşmeye göre Lockheed Martin, yer hizmetleri, depo aktivasyonu, tedarik zinciri yönetimi, ve birinci pilot ve sürdürücü eğitimi konularında destek hizmetleri verecek. Sözleşme aynı zamanda destek personeline tamirat işlemleri sürecinde rehberlik edecek, yedek parçaların teminine yardımcı olacak ‘Otonomik Lojistik Bilgi Sistemi’ adı verilen F-35 lojistik platformu üzerinde çalışmayı da kapsıyor.

Bir sözcü e-posta ile yapmış olduğu bir açıklamada “Firma, dünya çapında her gün büyümekte olan F-35 filosunun operasyonları ve bakımı için destekçi olarak atanmakla savunma departmanı tarafından güven ve itimada layık görülerek onurlandırılmıştır” şeklinde bir açıklama yaptı.

[irp posts=”4504″ name=”FNSS Şirket Profili Türk Savunma Sanayi”]

Geçtiğimiz Temmuz ayında Lockheed CEO’su Marillyn Hewson 2018-2022 yılları arasında uygulanacak en az 1 milyar dolarlık hazine kesintisini hedefleyen yeni bir bakım masraflarını düşürme girişimini ilan etmişti. Lockheed, F-35’in taşeron firmalarından olan Northrop Grumman ve BAE Systems ile birlikte, operasyon ve bakım masraflarını uzun vadede düşürecek olan 250 milyon dolarlık bir yatırım yapabileceklerini de söylemişti.

Jüri halen, Ocak’ta Beyaz Saray Basın Sekreteri Sean Spicer tarafından açıklanan F-35’lerin onuncu partisinin son sözleşme değeri üzerinde çalışıyor. Lot 9’dan Lot 10’a birim fiyatlar yüzde 7.5 oranında azaltıldı ve konvansiyonel F-35 modeli ilk kez 100 milyon doların altına düştü. Her ne kadar son rakamlar açıklanmamış olsa da, Pentagon, ayrıca yapılan bir sözleşme ile temin edilen 90 adet motorsuz F-35 uçak iskeletini içeren sözleşme değerinin 8.2 milyar dolar civarında olacağını tahmin ediyor.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...