MARVEL Avengers: Infinity War setinden epik bir teaser yayınladı

Henüz filmin çekimlerine yeni başlansa da yayınlanan video takipçileri, bizleri heyecanlandırdı.

Cuma günü paylaşılan videoyu izlemeden önce şunu söylemeliyim ki, videoda hikaye gidişatı ile ilgili yeni bir detay yok. Ama bu, 2008 yılında ilk çıktığından bu yana Avengers’ı takip edenlerin videoyu izlerken bir şeyler hissetmesine mani olacak değil elbette.

Avengers: Infinity War’un çekimlerine Ocak ayında başlandı ve bir kaç hafta geçmiş durumda. Buna rağmen stüdyo, içinde yapımcıların, yazarların, yönetmenlerin konuştuğu, aktörlerin duygularını paylaştığı, kamera arkası görüntülerin olduğu ve hikayenin gidişatı hakkında bilgilerin paylaşıldığı bir video hazırlamak istemiş.

Az öncede dediğim gibi gelen Avenger filmi hakkında önceden bildiğimiz şeyler var. Mesela kahraman takımının Thanos ve Infinity Gauntlet ile karşılaşacağını biliyoruz. Bu karşılaşmanın gerçekleşeceği ilk Avengers filminde ve sonrasında yayınlanan filmlerde yavaş yavaş Infinity Stone’ların tanıtılmasından aşikar idi. Thanos hakkında pek bir şey bilmiyoruz ancak Marvel Studios direktörü Kevin Feige’in dediğine göre Thanos Avengers’ın yani Yenilmezler’in karşılaşacağı en korkutucu kötü karakter olacakmış.

OKU ►  'İnanılmaz Aile 2' 14 yıl sonra kaldığı yerden devam edecek!
OKU ►  PCIe 4.0 bugünkü slotların iki katı daha hızlı olacak

İşte tam da bu yüzden sadece Avengers’a değil aynı zamanda Guardians of the Galaxy ekibine de ihtiyacımız var.

Video daha çok şimdiye kadar neler gördük ve bu olayların hikayedeki önemleri nelerdir onları hatırlatıyor. Civil War’ın üzerinde durulmuş çünkü malumunuz takım şuanda ayrılmış durumda. Avengers isminin sadece sözde kaldığının ve herkesin farklı yerlere dağıldığının üstünde duruluyor.

Yönetmenlerden Anthony Russo “Civil War filmine başlayıp sona geldiğimizde, ortaya çıkan film sonu bu gelecek filmlerin nasıl geçeği hakkında bir altyapı niteliğindeydi.” demiş.

Ayrıca yayınlanan teaserda sette olan aktörlerden Robert Downey, Jr., Tom Holland ve Chris Pratt’i de görüyoruz.

Bu tarzda yayınlanan bir videonun amacının takipçileri heyecanlandırmak ve hissettiklerini canlandırmak olduğu ortada. Bunun farkına varmak videonun önemini biraz azaltmış olabilir. Lakin şu da bir gerçek ki, Avengers:Infinity War ve Marvel Sinematik Evreni dünya film sektöründe eşi olmayan güçlü bir oluşum. Buna karşı çıkmak, Marvel ve Disney’in uzun zamandır ortaya koyduğu ve büyük bir olaya doğru yolu çizen birbiriyle ilşkili onlarca filme saygısızlık olur. Bu, ilk Avengers filminden veya diğer büyük olayların patlak verdiği filmelerden daha önemli. Bu hikayenin yapımcıları da bunun farkındalar. Bu video da bu olayın büyüklüğünü gözler önüne getiriyor.

OKU ►  Play Store'da ücret iadesi işlemlerinde değişiklik yapıldı
OKU ►  iPhone'lara zam geliyor

Direktör Feige “Avengers: Infinity War, 2008 yılının Mayıs ayında yayınlanan Iron Man ile başlayan Marvel Sinematik Evreni’nin zirve noktasıdır” diyor ve ekliyor “Bu film gerçekten de birbiriyle bağlı olan bu filmlerin eşi benzeri görülmemiş bir zirvesi. ”

Avengers: Infinity War filmi 4 Mayıs 2018 tarihinde vizyona girecek.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox