NASA’ya 12 yeni astronot seçildi

NASA, bünyesine 5’i kadın olmak üzere 12 yeni astronot aldı

Dünyada yer alan bazı kurumlar, uzaya uydular, gezegenlere de uzay araçları göndererek uzayla ilgili çalışmalarını yürütmektedir. Bu kurumların arasında en önemlilerinden birisi ise NASA’dır. Açılımı “National Aeronautics and Space Administration” dur. Türkçe anlamı ise, Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’dir. NASA, Amerika Birleşik Devletleri’nin uzay çalışmalarından sorumlu bir kurumdur ve kuruluş tarihi de 29 Haziran 1958’dir. Bu zamana kadar yaptığı birçok çalışmasıyla her alanda yarar sağlayan NASA, bu sefer bünyesine 12 yeni astronot katıyor haberiyle karşımıza çıkıyor.

NASA, bünyesine 5’i kadın olmak üzere 12 yeni astronot aldı

Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı NASA, bünyesine 18 binden fazla aday arasından 5’i kadın olmak üzere 12 yeni astronot seçti. Houstan’da Johnson Uzay Merkezi’nde düzenlenen yeni astronotların tanıtıldığı törene ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’de katıldı.

NASA hayranı olduğunu söyleyen ve 12 yeni astronotu “kahramanlar” diye nitelendiren Pence, Trump yönetiminin uzaydaki Amerikan liderliğinin sürdürülmesine sıkı olarak bağlı olduğunu belirtti. Astronotlar, Houstan’daki uzay merkezinde Ağustos ayında eğitime başlayacak. NASA’nın bünyesinde şu an 44 aktif astronot bulunuyor.

OKU ►  Dishonored: Death of the Outsider E3 2017 kapsamında duyuruldu

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox