Netflix, HBO ve diğer 23 şirket korsanlığa karşı birleşiyor

Şimdilerde, sayılarının 30’u bulduğu içerik üreticileri ve eğlence şirketleri korsanlıkla mücadele için bir takım oluşturduklarını açıkladı.

Adının ACE (Alliance for Creativity and Entertainment) konulduğu bu koalisyonda, aralarında bulunan Amazon, HBO, Netflix, Tewntieth Century Fox’u da içeriyor.

ACE’nin basın açıklamasına güre, korsan engellemelerine yönelik süregelen çabalar üzerinde durulması ve bu konuda üyelerin uzmanlık alanlarının yanı sıra Motion Picture Association of America’ın uzmanlığından da faydalanılması hedefleniyor. ACE, korsanlığa karşı korunma çabalarının bir parçası olarak kolluk kuvvetleri ile araştırmalar ve çalışmalar yapacak.

Şimdilerde, sayılarının 30’u bulduğu içerik üreticileri ve eğlence şirketleri korsanlıkla mücadele için bir takım oluşturduklarını açıkladı.

Grup, dijital eğlence büyümeye devam ederken, korsanlık tehdidinin de arttığını ve geçen yıl korsan içerik yayınlayan sitelerin 21.4 milyar ziyaretçisi olduğunu belitti.  Geçen Nisan ayında gerçekleşen bir korsanlık faaliyetinde Netflix’in “Orange is the New Black” isimli dizisinin en son sezonunu çalındı ve fidye istemek için korsanlar tarafından saklandı. İstediklerini elde edemeyen korsanlar bölümlerin çoğunu yayınladı.  Geçtiğimiz ay Disney de benzer bir saldırının hedefi olmuştu. Disney’in başına gelen bu korsanlık faaliyetinde Karayip Korsanları’nın son filmi çalınıp fidye istenmiş ancak Disney fidye ödemeyi kabul etmemişti. Ne gariptir ki geçmişteki korsanları konu alan filmi günümüzdeki korsanlar çaldı.

OKU ►  Netflix Stranger Things ile 80’li yıllara dönüş yapın
OKU ►  iMac Pro Mac tutkunlarını ziyadesiyle memnun edecek

ACE’nin korsanlıkla mücadelesi gerçekte nasıl olacağı ve grubun nasıl bir strateji izleyeceği henüz bilinmiyor. Ancak ACE’ye dahil olan çok büyük isimler en azından bu konuları ciddiye alacaklardır.

Alliance for Creativity and Entertainment

 

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox