Nokia 3310’a tekrar merhaba deyin

Date:

Beklenen oldu : Bildiğiniz Nokia geri döndü

Söylentiler doğruydu. Nokia 3310 döndü. Markanın yeni sahibi HMD’nin bir nezaketi örneği telefon, 3310 cazibesiyle bazı özellik yükseltimlerinin bir karması olarak dönüyor. İyi haber şu : Cihazın fiyatı düşük (50$ civarında), Yılan oyunu var, geçmişteki nostaljik zil sesleri mevcut ve yine yok edilmesi imkansız. İkonik ama 15 yılın üzerinde bir telefon. Mobil dünyasında oldukça uzun bir süre. Bir çok kişi bu modelden almak istiyor. Peki ya siz ?

Yeni 3310’u elinize aldığınızda cihaz hemen cazibesini gösteriyor. Bunun sebebi parlak plastik kabı mı, rakamlara güvenilir şekilde basıyor olmak mı, yoksa ürünün gülünçlüğü mü, anlayamadım.

Tasarım ve donanım modernize olmuş

Nokia ve HMD tasarım ve donanımı 2017 yılı için modernize etmiş. Cihazın kenarları daha kavisli ve düz, ve renk seçenekleri olarak parlak portakal ve sarı renkler mevcut. Aynı zamanda mat mavi ve gri cilalı biçimleri de çıkacak. Yeni tasarımına rağmen elde tutması hala inanılmaz rahat. Özellikle de dokunmatik büyük ekranlı telefonların bulunduğu bu çağda. Telefonu elinize aldığınızda arkada belli belirsiz duran iki megapixel’lik kamerayı gördüğünüz zaman şaşkınlığa uğrayabilirsiniz.

Güncellemeler burada bitmiyor. Aynı zamanda renkli bir ekran ve çok sayıda dahili yükseltimler mevcut (micro-usb şarj girişi, kulaklık girişi, microSD depolama ve Bluetooth), fakat yine de hala eski aptal okul telefonu özelliğinde. WiFi yok, GPS yok, uygulama mağazası yok. Fiyat yansıması şu şekilde : 49€, elli doların biraz üzerinde. Satın almayı özendirici bir rakam.

[irp posts=”9084″ name=”Huawei P10 bilindik performansını renkli gövdelerle bir araya getiriyor”]

Standbay konumunda 1 ay batarya ömrü var

Bu modelden bir tane almak için makul nedenleriniz olabilir. 3310’un özellik listesi düşük hızlı 2.5G internet, arama yapma, mesaj gönderme, düşük kalitede resim çekme ve Yılan oyunu gibi faktörleri içeriyor (yılan oyunu eskisinden oldukça farklı yeni bir versiyonu). Bu kısıtlı meziyetler çocuklarnızla iletişimde kalmayı sağlamak için, bir festival telefonu olarak ya da kumsaldayken işle ilgili bir e-posta almak istemiyor, sosyal ağ gürültüsünden uzak kalmak istiyorsanız ideal bir telefon olabilir (Dahili Opera Mini tarayıcısı ihtiyaç halinde Twitter ve Facebook’u çalıştırabilecek mahiyette). Nokia bataryanın standby konumunda yaklaşık bir aylık ömrü olduğunu söyledi.

Her şeye rağmen, kendimizi kandırmayalım: Bu çalışma belli ki Nokia’yı ilk telefonu olarak kullanan milyonlar için yapılmış bir taraftar hizmeti olmuş. 3310’un kendisi de olabilirdi pekala. Firma bir yandan bu nostalji üzerinden ticaret yaparken aynı zamanda telefonlarını gelecek için hazırlamaya çalışıyor.

Telefon bu yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sürülecek.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...