Samsung çalışanı kumar borcunu ödemek için Samsung’un telefonlarını çaldı

Samsun çalışanı, çaldığı Samsung telefonlarıyla kumar borcunu ödedi

Geçenlerde yapmış olduğumuz haberde, Apple’ın bir çalışanı kullanıcıların tüm verilerini çalıp milyonlar kazanmıştı fakat sonunda yakayı ele vermişti. Şimdi de buna benzer bir haber Samsung’dan geldi. Samsung’da çalışan biri, kumar borcu ödemek için akıllara zarar bir miktarda Samsung telefonu çaldığı ortaya çıktı.

Çalışan, Samsung’dan iki yıl içerisinde 8.000’den fazla telefon çaldı. Ve, çekirge bir sıçradı iki sıçradı sonunda yakayı ele verdi. Çalınan cep telefonlarının, Güney Kore’deki bir satıcıya 800 milyon Güney Kore won’una yani bu da 711,743 dolar ediyor, satıldığı anlaşıldı. Çalışan, Samsung’a 2010 yılında katıldı. Bu tür olaylara engel olmak için çalışanların vücut tarayıcısından geçmesi gerekiyor. Ama, Lee adlı çalışan, tekerlekli sandalye kullandığı için bu tarayıcıdan geçmiyordu. Bu durumu da kendine avantaj olarak çevirdi.

Samsun çalışanı, çaldığı Samsung telefonlarıyla kumar borcunu ödedi

Samsung ise bu durumu, satış için işaretlenmemiş telefonlarını Vietnam’da görmeye başlayınca fark etti. Eee, yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış. Lee, bu kaçakcılıktan tam tamına 800,000 dolar elde etti. Fakat, tüm bu para onun kumar borcuna gitti.

OKU ►  Üzgünüz. Artık tarayıcı değiştirmek izlenmenize engel değil

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox