Samsung Galaxy Note Fan Edition piyasaya çıkmaya hazır

Samsung Galaxy Note Fan Edition piyasaya çıkmaya hazır

Geçtiğimiz Pazar günü Samsung Electronics, Galaxy Note 7’in yenilenmiş bir varyantı olan Galaxy Note Fan Edition’i resmi olarak duyurdu. Şirketin son cihazında son aylarda birkaç gecikme yaşanmıştı fakat bunun nedenine dair bir açıklama yapılmadı. Biliyorsunuz ki, Samsung piyasaya çıkardığı Note 7 modellerini geri toplatmıştı. Çünkü, Note 7 modelleri 3500 mAh gücündeki bataryasından dolayı birer birer patlamıştı. Bu olayın ardından kısa bir süre sonra, Samsung’un Note 7 modellerini tekrardan bazı özelliklerini değiştirerek piyasaya süreceğine dair söylentiler çıkmıştı fakat Samsung bunu yalanlamıştı.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, söylenen bu iddiaların ardından Note 7’nin birkaç özelliğini değiştirip Galaxy Note Fan Edition isimli yeni bir akıllı telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Telefonun, önümüzdeki günlerde Güney Kore’de raflarda yerini alacağı belirtildi. Aslına bakılırsa, Note 7’nin özelliklerinin aynısı bu telefonda da uygulanmış. Tek bir farkla; o da birer birer patlamalara neden olan bataryası. Akıllı telefonda bu sefer 3500 mAh’lık bir batarya yerine 3200 mAh’lık bir batarya kullanılmış. Ve, bataryası bu sefer Galaxy S8 ile başlayan 8 noktalı pil güvenliğinden geçmiştir.

Samsung Galaxy Note Fan Edition piyasaya çıkmaya hazır

OKU ►  Sony tarafından doğrulanan PS5, 2018’de piyasaya çıkabilir

Galaxy Note Fan Edition, 5.7 inç’lik bir SUPER AMOLED ekran paneline sahip olacak. İşlemcisinin ise, Exynos 8890 olacağı belirtildi. Cihaz, 4 GB RAM ile desteklenecek ve 64- 256 GB dahili depolama alanına sahip olacak olan Galaxy Note Fan Edition, microSD desteği de alıyor. Akıllı telefonun kamera özelliklerine gelecek olursak, 12 megapiksellik bir arka kamerası ve 5 megapiksellik bir ön kamerası bulunuyor. Cihaz, siyah, mavi, gümüş ve altın rengi olarak kullanıcılarına sunulacak ve herbiri aynı fiyata sahip olacak. Muhtemelen de, her bir renkten tam 100.000 adet dağıtıma çıkacak. İlk olarak, Güney Kore’de satışa sunulacak olan akıllı telefonun ne zaman piyasaya çıkacağına dair bilgi verilmedi. Ayrıca, telefonun, 610 dolarlık bir fiyat etiketi olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here