Galaxy S8 ve S8 Plus

Samsung, Galaxy S8’i birkaç saat önce tanıttı. Yeni model daha hızlı, daha akıllı ve daha etkileyici.

Samsung’un yeni kalite telefonunun en iyi telefon olduğuna inanmamızın 8 nedeni

  1. Telefonun endamı

Galaxy S8, Samsung’un yaptığı en çekici telefon (özellikle de Geceyarısı Karası (Midnight Black) modeli). Şık, geleceğe dönük, ve işlevsel.

Samsung bu yıl ‘flat’ modelinden vazgeçmiş, iki farklı büyüklükte ‘Edge’ modelini çıkarmıştı. Infinity ekranı, Samsung’un sembolik dizaynlarından biriydi. Bu nedenle bu tasarımın Samsung’un öncü modellerinde standart olarak kullanılmaya devam ediliyor olmasından ötürü mutluyuz.

Ekran çevresindeki çerçeveler minimize edilmiş. Böylece aynı büyüklükteki bir telefonda daha büyük bir ekran alanı ortaya çıkmış.

  1. Ekran

Samsung her zaman için en renkli, canlı, ve keskin ekranlar kullanagelmiştir.

Galaxy S8 5.8-inch Quad HD+ ekrana sahip. Ekran çözünürlüğü 2960 x 1440 ve pixel yoğunluğu 570 ppi.

Daha büyük olan modelin ekran büyüklüğü 6.2-inch olmakla birlikte çözünürlüğü diğer modelle aynı. Pixel yoğunluğu 529.

Yeni ekranın görüntü oranı 18:5:9. Bu da bazı uygulamaların ayarlama yapmayı gerektireceğini düşünüyoruz.

OKU ►  NASA 7 tane dünya benzeri gezegen keşfetti

Galaxy S8 aynı zamanda UHD Alliance’ın ‘Mobile HDR Premium’ olarak sertifikalandırdığı dünyanın ilk mobil cihazı. HDR Netflix içeriği telefonunuzda izleyebileceksiniz.

  1. Geliştirilmiş Kamera

Samsung Galaxy S7, kamera açısından beceriksiz bir yapım değildi. Fakat Samsung S8’in daha gelişmiş bir kameraya sahip olacağını iddia ediyor.

Galaxy S8, 8MP F/1.7 autofocus ön yüz kameraya ve 12MP F/1.7 Dual Pixel arka kameraya sahip. Düşük ışıkta mükemmel resimler çekebilen kamera, geliştirilmiş resim işleme teknolojisi sayesinde dijital zoomlama ve daha az bulanık resimler çekmeye imkan veriyor.

 

4. İris tarama

Parmak izi kullanarak telefon kilidi açmak, 2000 yılı ve sonrasında kaldı. Bu telefona baktığınız zaman kilidini açabilecksiniz. Zira Galaxy S8, ekran kilidini açmanız için göz tarama fonksiyonunu seçenek olarak sunuyor.

5. Bixby’e merhaba deyin

Bixby Samsung’un yeni sanal asistanı ve kendisinden önceki tüm benzeri uygulamalardan daha güçlü olduğu hususunda umut veriyor.

Yeni Bixby butonu ile Bixby’e erişim sağlayarak sadece seslenerek servisleri ve uygulamaları kullanabileceksiniz.

Bixby’nin ses fonksiyonu kamera, adres listesi, galeri, mesajlar ve ayarları da içeren Samsung’un bir dizi yerel uygulaması ile entegre olacak.

  1. AKG ses düzeni

S8 AKG’nin kulaklıkları ile birlikte geliyor. Bu kulaklıklar, daha önceki kapalı kulaklıklardan daha iyi ses kalitesine sahip. Bu kulaklıklar gürültüyü daha ileri seviyede azaltmak için hibrit kanal şeklinde biçimlendirilmişler.

OKU ►  Moto Z2 Force Edition resmi olarak duyuruldu!

Kulaklıklar ayrı olarak 99 dolara satın alınabilecek.

  1. USB-C

Samsung Galaxy S8, geleceğin portu USB—C portunu da bünyesinde barındırıyor.

8. Yeni ‘Gear VR’ gözlük, Gear 360 ve Dex

Samsung bu akşam yalnızca yeni bir akıllı telefon tanıtmadı, firma aynı zamanda yeni telefon için uyarlanmış  Gear VR gözlük, daha küçük ve ergonomik Gear 360 kamera ve S8 telefonunuzu masaüstü bilgisayara çeviren DeX isimli bir dock tanıttı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here