Ünlülerin fotoğraflarını çalan hacker hapse mahkum edildi

Ünlülerin fotoğraflarını çalan hacker hapse mahkum edildi

Alonzo Knowles, kişisel bilgileri ve özel fotoğrafları çalmak için ünlülerin e-posta hesaplarına saldırdı. Federal Hakim, özel dosyaları ve kişisel fotoğrafları ele geçirmek için ünlülerin e-postalarına saldıran Alonzo Knowles ismindeki Hacker’ı beş yıl hapisle cezalandırdı. Hakim Paul A. Engelmayer, Knowles’ın aynı suçu tekrar yerine getirmek için açık ve mevcut bir tehlike olacağını düşünüyor, bu yüzden verilen ceza federal ceza kurallarının öne sürdüğü cezadan iki kat daha uzun. Hacker mahkemede pişmanlık ifade ederken “Yaptığım yanlıştı, insanların hayatını mahvetmiş olabilirdim” dedi.

Söylenenlere göre Knowles hapisaneden gönderdiği maillerde, sızdığı bilgilerle ilgili bir kitap yazacağını ve bu kitapla Hollywood’u sarsacağını belirtti. Ayrıca 35 dolar karşılığında satmak istediği kitabı tanıtmak için Twitter hesaplarına da girmeyi planladığını söyledi. “Herkes dedikodu seviyor, dışarı çıkmak için sabırsızlanıyorum, zaten kapağın nasıl görüneceğini biliyorum” dedi.

Knowles, bilgisayarlarına kötü amaçlı yazılım bulaştırarak sahte otomatik metin mesajları göndererek ünlülerin e-postalarına erişti. Knowles Aralık 2015’te Starz TV drama Power’ın altı bölümlük seneryosunu satmaya çalışırken tutuklanmıştı.

OKU ►  Keybase: Ücretsiz, güvenli dosya paylaşımı
OKU ►  Facebook, VR suit sebebiyle 500 milyon dolar tazminat ödeyecek

Knowles ‘ın Hapisaneden gönderdiği bu mailler üzerine Hakim Engelmayer, e-mailleri onun nasıl pişmanlıktan yoksun olduğunu gösteriyor dedi ve onun internet erişimi olmayan federal hapishaneye gönderileceğini belirtti.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox