Ünlülerin fotoğraflarını çalan hacker hapse mahkum edildi

Date:

Ünlülerin fotoğraflarını çalan hacker hapse mahkum edildi

Alonzo Knowles, kişisel bilgileri ve özel fotoğrafları çalmak için ünlülerin e-posta hesaplarına saldırdı. Federal Hakim, özel dosyaları ve kişisel fotoğrafları ele geçirmek için ünlülerin e-postalarına saldıran Alonzo Knowles ismindeki Hacker’ı beş yıl hapisle cezalandırdı. Hakim Paul A. Engelmayer, Knowles’ın aynı suçu tekrar yerine getirmek için açık ve mevcut bir tehlike olacağını düşünüyor, bu yüzden verilen ceza federal ceza kurallarının öne sürdüğü cezadan iki kat daha uzun. Hacker mahkemede pişmanlık ifade ederken “Yaptığım yanlıştı, insanların hayatını mahvetmiş olabilirdim” dedi.

Söylenenlere göre Knowles hapisaneden gönderdiği maillerde, sızdığı bilgilerle ilgili bir kitap yazacağını ve bu kitapla Hollywood’u sarsacağını belirtti. Ayrıca 35 dolar karşılığında satmak istediği kitabı tanıtmak için Twitter hesaplarına da girmeyi planladığını söyledi. “Herkes dedikodu seviyor, dışarı çıkmak için sabırsızlanıyorum, zaten kapağın nasıl görüneceğini biliyorum” dedi.

Knowles, bilgisayarlarına kötü amaçlı yazılım bulaştırarak sahte otomatik metin mesajları göndererek ünlülerin e-postalarına erişti. Knowles Aralık 2015’te Starz TV drama Power’ın altı bölümlük seneryosunu satmaya çalışırken tutuklanmıştı.

Knowles ‘ın Hapisaneden gönderdiği bu mailler üzerine Hakim Engelmayer, e-mailleri onun nasıl pişmanlıktan yoksun olduğunu gösteriyor dedi ve onun internet erişimi olmayan federal hapishaneye gönderileceğini belirtti.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...