Tesla Model 3, 0’dan 60’a 5.6 saniyede çıkıyor

 

tesla model 3 sahipleri kulübü ile ilgili görsel sonucu

Tesla Model 3’ü her zamankinden güçlü, hızlı ve konforlu

Sızan bilgilere göre diğer ekonomik EV’lerden daha sportif ve hızlı olduğu tahmin ediliyor.
Tesla Model 3 Owners Club’tan alınan bilgilere göre Model 3’ün bazı performans detayları gün ışığına çıkmaya başladı. Temmuzda üretimine geçilmesi planlanıyor. 35,000$ başlangıç fiyatıyle, en az 340km menzile sahip. Tamamen otonom sürüş, Model S’ten %20 daha küçük, 0-60km en düşük modelde 5.6 saniyede ulaşım sağlıyor. Genişlik olarak bir Sedan’ı aratmayan özelliğiyle yetişkin 5 kişiyi rahatça sığdırabilecek konfora sahip. Sedan’dan bahsetmişken bagajının da aynı bir Sedan gibi tasarlandığını da es geçmeyelim. Ayrıca Model S’den performans anlamında daha güçlü. 2017 sonu teslim öngörülüyor.

 Tesla'nın EV Model 3'ü 0'dan 60 Km'ye 5.6 saniyede çıkıyor
Model ‘ün bagajı aynı bir Sedan gibi açılıyor.

Tesla Model 3’ün tanıtımı iki kısımdan oluşuyor. İlki 31 Mart 2016’da Tesla’nın California’da bulunan Hawthorne dizayn merkezinde özel davetlilerin katılımı ile tanıtıldı.

Meraklılarının sabırsızlıkla beklediği Model 3, 252.000 ön sipariş alarak toplamda sipariş sayısını toplamda 400.000’e çıkardı. Araba inanılmaz hızlı olmasına karşın, sanırım üretiminin aynı oranda hızlı olmaması siparişleri geciktirebilir. Ve ne yazık ki listede Model 3’ünü bekleyenler için kötü haber veri grafiğinden geliyor. 2018’in ortalarından önce veri grafiğinde tüm araçların teslimi öngörülmüyor. Üretim kapasinin yetersizliği buna sebep gösterilse de yavaş yavaş tüm araçların teslimi gerçekleştirilecek. Çok problemli bir durum yok aslında. Yalnızca elektrikli oyuncaklarınızla yapacağınız yarışlar için biraz daha dişinizi sıkmanız gerekecek.

OKU ►  Faraday Future, FF91 otomobiliyle Tesla’ya rakip oldu
OKU ►  iPhone hesap makinesinde rakamları nasıl sileceğinizi biliyor muydunuz?

tesla model 3 sahipleri kulübü ile ilgili görsel sonucu
Tesla Model 3 üretim fabrikası

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox