Youtube, video düzenleme araçlarını kaldırıyor

Youtube, video düzenleme araçlarını kaldırıyor

Bir YouTube yetkili kullanıcısı değilseniz, sitenin bitmiş video projeleri oluşturmak için Video Düzenleyici ve Fotoğraf Slayt Gösterisi araçları olduğunu bilmiyorsunuzdur. Artık öğrendiğinize göre söyleyelim. Youtube bu araçların köküne baltayı sallamak üzere.  Şu anda eğer bir proje üzerinde çalışıyor, kesip biçme işlemlerini yapıyorsanız elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Keza 20 Eylül’e kadar tamamlamanız ve yayınlamanız gerekiyor. Google, YouTube destek sayfalarında notlar bölümünde belirtilene göre bu tarihten itibaren yayınlayamayacaksınız. Youtube, video düzenleme araçlarını kaldırıyor.

OKU ►  Microsoft’un Xbox kontrolcüleri her zamankinden daha fazla özelleştirilebiliyor
Youtube, video düzenleme araçlarını kaldırıyor

Bu video düzenleme araçlarının neden Youtube video paylaşım sitesi tarafından uzaklaştırıldığına gelince ise, pek çok insanın bunları kullanmıyor olduğu sebebi olabilir. Web ‘de video düzenleme, yerel uygulamalara kıyasla oldukça daha yavaş gerçekleşir. Bu kullandığınız internetin kalitesine göre değişim gösterse de genelde böyledir. Çünkü videonuzu yüklemeniz ve son kopyayı bilgisayarınıza indirmeniz gerekir. Bu, Chromebook kullanıcıları veya yeterince donanımlı dizüstü bilgisayarları veya tabletleri olan kişiler için iyi bir seçenekti. Ancak pek çok kişi bu imkanlara sahip değil ve Youtube bunun farkına varmış görünüyor.

OKU ►  Samsung elektrikli araç bataryaları ile mesafe derdine son

Ancak Google; içinde, “yeni düzenleme yazılımı arıyorsanız çok sayıda ücretsiz ve ücretli üçüncü parti düzenleme araçları var” diye belirtiyor. Başka bir deyimle, bu uygulama, 2010’da ilk geldiğinde YouTube’ da kullanıcıları bir araya getirmenin bir yolu olarak görülmüştü. Ancak daha fazla uygulamanın hayatımıza girmesi ile artık o kadar da bulunmaz hint kumaşı değil. Başka video editing uygulamaları ile de aynı işi yapabilirsiniz. Ancak Youtube üzerinden video düzenlemeye alışmış blogger ve kullanıcıların biraz zorlanacağı kesin.

OKU ►  Pokemon GO IOS ve Android'e nasıl yüklenir ?

Youtube, video düzenleme araçlarını kaldırıyor

Alternatif Video düzenleme araçları

Eğer iyi bir fiyatta, iyi bir PC veya Mac’ üzerinde kullanabileceğiniz bir video düzenleme uygulamasına sahip olmak isterseniz: Diğer bağımsız uygulamalar arasında Adobe Premiere CC, yalnızca Apple Mac kullanımı için Final Cut Pro X ve Avid’in profesyonel odaklı Media Composer bulunmaktadır. Avid’in ayrıca Media Composer adlı ücretsiz bir uygulaması var. İlk olarak Windows için Movie Maker olan, Microsoft’un Mac için iMovie ve iOS için Klip düzenleme uygulaması bulunuyor. Bir web editörü istiyorsanız, Chromebook’taki Chrome tarayıcı da dahil olmak üzere çoğu tarayıcıda çalışan Magisto ve WeVideo gibi seçeneklerde ayrıca kullanımınıza sunulmuş durumda.

OKU ►  MacBook Pro'daki eski bağlantı noktaları 1.999$'a mal oluyor

Youtube, video düzenleme araçlarını kaldırıyor

OKU ►  LG’nin yeni amiral gemisi V30 beklenenden daha erken gelebilir

Video Editor ve Photo slideshow, Spaces, Windows ve Mac Chrome uygulamaları ve Google Reader ile birlikte Google app cennetine gidiyor. Bununla birlikte, en azından Google, Sosyal medyadaki takipçilerinin memnuniyetini sağlamak için videoları filtreleyebilen, bulanıklaştırabilen ve düzeltebilen Geliştirmeler uygulamasını devam ettirecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here