2016’nın en iyi kameralı akıllı telefonları

Akıllı telefonlarda kamera teknolojisi önem arz ediyor

iPhone’un akıllı telefonlar içerisinde en iyi kamera teknolojisine sahip altın standarda sahip olduğu günler geride kaldı.

2016’nın en iyi kameralı akıllı telefonlarının bir listesini sunuyoruz. Meseleyi biraz daha ilginç kılmak için en tepeden başlayalım.

Google Pixel

Bize göre Google’ın ürettiği cihaz, kolaylıkla hepsinin en iyisi olabilecek özellikte. Daha önceki bir yazımızda bu cihazın kamera performansını da yazıya dahil etmiş ve oldukça mükemmel bulmuştuk. Bu konuda yalnız olmadığımıza emin olabilirsiniz. Yapılan bir başka karşılaştırma cihazın, Canon EOS-1D X Mark II’den, resim çıktısı kalitesi bazında daha üstün olduğunu ortaya koydu.

Çok ilgi uyandıran bir özelliğini seçmemiz gerekirse, bu özellik  Pixel’in sıra dışı geniş ve dinamik menzilli oluşu olacaktır. Cihaz Google Store’da satın alınabilir, fakat kilidi açılmış modellerini de Amazon’da bulabilirsiniz.

Samsung Galaxy S7

Hemen arkasından takip eden cihaz, Samsung’un kıdemli favorisi Galaxy S7. Rakip görüntüleme teknolojileri arasındaki temel avantajı, düşük ışık fotoğrafçılığında mükemmel oluşu. Tabii ki bunun dışındaki her şeyin vasat olduğunu söylemiyoruz. Sadece bu kriterin özellikle bu listede açık bir şekilde öne çıktığını söylemenin bir başka yolu bu. Dolayısı ile hata yapmayın; bu cihaz aynı zamanda gün ışığında da mükemmel çekimler yapabilir.

OKU ►  Tor Browser 7.0'da çok önemli güncelleme
OKU ►  Japonya’nın yeni otomatları jetonsuz çalışıyor

iPhone 7 Plus

iPhone 7 Plus’ın temel gücü, dual kamera teknolojisinde yatıyor. Bu özelliğin bir sihir gibi çalıştığını söyleyenlerin yanında, süper ayrıntılı çekimler yaptığını söyleyenler de mevcut. Bu iddia kesinlikle geçerli. Dual kamera teknolojisi aynı zamanda öne çıkan bir zoomlama özelliği sağlar. Cihazın neden bu listenin alt sıralarında yer aldığını soranlar için şunu söyleyebiliriz: bunun temel sebebi Pixel ve Galaxy S7’nin daha keskin ve daha iyi çıktılar sağlıyor olmalarıdır.

Huawei P9 Plus

Bu cihaz, dual kamera teknolojisini sarsan oldukça eşsiz özelliktedir. Bunu da Leica’nın mühendislerine borçludur. Eğer iPhone 7 Plus, zoomlama fonksiyonunu güçlendirmek için ikinci bir kamera kullandıysa, Huawei P9 Plus bunu monokrom lenslerle sağladı. Sonuç olarak cihaz, daha fazla ışığı alma kapasitesine sahiptir. Böylece yüksek kalitede görüntülerin ortaya çıkmasına elverir.

LG V20

LG’nin yüksekten uçan bu modeli, gerçekten iyi bir kamera olmasını sağlayan bir dizi özelliği bir araya getiriyor. Cihazın içerisinde yerleşik görüntü dengeleme özelliği mevcuttur ve aynı zamanda oldukça kullanışlı manuel kontrol seçenekleri vardır. Bu cihazdan beklemeniz gereken etkileyici bir özellik de yaptığı video kayıtlarının kalitesidir.

OKU ►  Snapchat evrensel arama ile karşınızda
OKU ►  Apple Siri’yi eğitmeye başladı

Özet olarak; eğer iyi ve kullanışlı bir kamera istiyorsanız bu listede bulunan cihazların hiç biri sizi yanıltmayacaktır. Akıllı telefonunuzun kamerasını optimize etmek için aynı zamanda görüntüleme teknolojisini tamamlayacak ve zenginleştirecek olan favori uygulamalara göz atmayı deneyebilirsiniz.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox