2016’nın en iyi oyun canavarlarını ve dizüstlerini sizler için derledik

2016 yılında tercih ettiğimiz en iyi dizüstü bilgisayarlar

2016’daki teknolojik gelişmeler pek iç açıcı olmasa da, en azından dizüstü bilgisayarlar için harika bir yıl oldu.

2016 yılına damga vuranlar arasında ilk akla gelenler, Led ekran teknolojisinin bir üstü olan OLED ekranlı, VR donanımlı ve bir o kadar da kibar oyun canavarları ve 10 mm’den daha da ince yapıdaki dizüstü bilgisayarlar.

Aşağıda bahsedeceğim notebooklar ise benim bu yılki kişisel favorilerim. Tercihlerimi belirlerken, fiyattan daha çok, performans ve dizayn ölçütlerini baz almaya çalıştım.

Geliştirilmiş dokunmatik fareli Apple MacBook Pro

Aslında Dokunmatik Fare en az öneme sahip yenileme, fakat yeni MacBook Pro’nun hala Notebook kralı olmasının ana sebepleri: diğerlerine göre daha ince ve daha hafif oluşu, daha parlak bir erkana sahip olması ve neredeyse bütün parçalarının yenilenmiş olması.

Şimdilik tek eksiği ise USB-C yuvasına sahip olması diyebiliriz, fakat birkaç yıl sonra neredeyse bütün dizüstü bilgisayarlar USB-C tercih edecek.

2016 yılında tercih ettiğimiz en iyi dizüstü bilgisayarlar

Alienware 13 R3 (OLED)

Her zaman gerçekten güçlü ve daha küçük oyun dizüstüleri istedim fakat hiçbir firma bunu karşılayamadı. Ta ki Alienware 13-inch ekranlı oyun bilgisayarını tanıtana kadar.

OKU ►  FBI, Çin'in siber saldırısını inceliyor
OKU ►  Apple iPhone 8, plastik, kavisli ve OLED ekranlı olacak

Öncelikle harika bir OLED ekrana ve mükemmel bir klavyeye sahip. Ama bu küçük canavarın akıllara durgunluk veren en önemli özelliği Nvidia GeForce 1060 ekran kartı ile oyun performansını en üst düzeye çıkarması ve bununla da yetinmeyip en büyük VR gözlüklerini dahi rahatlıkla çalıştırıyor olması.

Ekstra aksesuar için daha fazla USB yuvası isterdim fakat bu performansın yanında o kadar kusuru da göz ardı edebilirim sanırım.

2016 yılında tercih ettiğimiz en iyi dizüstü bilgisayarlar

Lenovo ThinkPad X1 Yoga

Yoga’nın ThinkPad versiyonu, Lenovo’nun Yoga versiyonları arasında her zaman benim favorim olmuştur. Bunun sebebi ise oyun bilgisayarı olmamasına rağmen OLED (Geliştirilmiş Led Ekran) teknolojisine sahip olması ve ekranı kapatıp tablet moduna geçtiğimizde klavyenin içine doğru geri çekilmesi. Bu özellikler tabii ki fiyatı biraz pahalı yapıyor…

Şu anki en iyi hibrid Tablet-Dizüstü seçimim Lenovo ThinkPad X1 Yoga.

2016 yılında tercih ettiğimiz en iyi dizüstü bilgisayarlar

HP EliteBook Folio G1

Hp 10mm inceliğindeki 13-inch lik Spectre modelini kendi amiral gemisi olarak gösteriyor, ancak daha profesyonel olan Folio G1 modelini tercih ederim. Spectre modeli inanılmaz derecede ince bir yapıya sahip olmasına rağmen, dokunmatik erkanı bulunmuyor ve oldukça kısıtlı konfigürasyon seçeneklerine sahip olması ise büyük bir dezavanataj.

OKU ►  HP Pro x2 hybrid, Wacom kalemi ve askeri ölçülerdeki özelliklerle geliyor
OKU ►  Yeni MacBook Pro'daki USB-C Yuvaları

Folio G1 modeli ise Spectre’ye oranla biraz kalın diyebiliriz ancak Core-i seri işlemci yerine Core M işlemçi kullanılmasına karşın yine de ince ve kibar bir model diyebiliriz. 4K dokunmatik ekran seçeneği ve düz zeminde 180 derece açılan ekranı, onu benim gözümde Spectre modelinden çok daha kullanışlı kılıyor.

2016 yılında tercih ettiğimiz en iyi dizüstü bilgisayarlar

Samsung Galaxy TabPro S

Bu yıl Microsoft yeni bir Surface Pro modeli çıkarmadığından, tablet-PC olarak seçimim Samsung’un bu ince modeli olacak. Sizi klavye almaya zorlayan Surface Pro’dan iyi yanı ise klavyesi için ek bir ücret ödemiyor olmanız ve kusursuz bir AMOLED ekrana sahip oluşu.

2016 yılında tercih ettiğimiz en iyi dizüstü bilgisayarlar

Apple MacBook (2016)

Air’e alternatif arayanlar için en iyi seçim 12-inçlik ekrana sahip MacBook olacaktır. Oldukça ince ve hafif olan bu dizüstü uzun ömürlü bataryadan, mükemmel uyu/uyan döngüsüne kadar birçok özellik bulunduruyor.

İlk nesilde biraz performans kıtlığı olsa da yeni MacBook neredeyse herkes için bir bilgisayardan daha fazlası. Uçak yolculuklarında ve kahve içmeye gittiğinizde kullanışlı olmasının yanı sıra estetik bir görünüm için ise harika bir seçim.

OKU ►  Ubisoft, Avatar evreni temalı yeni oyununu duyurdu

2016 yılında tercih ettiğimiz en iyi dizüstü bilgisayarlar

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox